chp
Deniz Yücel, 2.Bölgede devam ettiği İlçe ziyaretlerinde, Menemen ve Çiğli örgütleriyle bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisinin İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 2.Bölgede devam ettiği İlçe ziyaretlerinde, Menemen ve Çiğli örgütleriyle bir araya geldi.
CHP İzmir İl Yönetiminin ziyaretlerin 5. Etabındaki ilk durağı Menemen oldu. İl Başkanı Yücel ve Yönetimi Menemen’de CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve partililer tarafından karşılandı.

YÜCEL: ERKEN ADAYLIK AÇIKLAMALARINI DOĞRU BULMUYRUM

Menemen ziyaretin de partililere seslenen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’de konuşmasına, Diyarbakır’ın Hani ilçesinde Şehit düşen İzmirli Jandarma Uzman Çavuş Sergen Çakmak’ı anarak başlarken, ziyaretlerin daha çok ilçe örgütlerini dinlemeyi ve koordinasyonu sağlamayı hedeflediğini belirterek, seçim çalışmalarına odaklanmışken, yerel ve genel seçimlerle ilgili erken aday adaylığı açıklaması yapılmasını doğru bulmadığını ifade etti. Yücel şunları söyledi

Menemen’de sizlerle birlikte olmak il yönetimimiz için çok anlamlı. Bugün daha çok sizleri dinlemek için buradayız. Seçimler olsun olmasın cumhuriyeti korumak yüceltmek en büyük görevimiz. Parti içi demokrasi yarışlarımızın partimize ve bu mücadelemize zarar vermemesi gerekiyor. Seçimlere daha uzun bir süre varken, bazı arkadaşlarımızın aday adaylıklarını açıkladığını duyuyoruz. Bunu çok doğru bulmadığımı söylemek istiyorum. Şimdi yapılacak çalışmalarda önceliğin bireysel çıkarlarda değil, bir dava adamı olarak mücadele etmekte olması gerekiyor. Menemen ilçemiz bizlerin çok uyumlu çalıştığı, çalışmalarından memnun olduğumuz bir ilçemiz. Bizim en büyük hedefimiz yerel seçimlerde 30 ilçemizi ve Büyükşehir belediyemizi kazanmak. Referandum da İzmir’de yaşadığımız başarıyı yerel ve genel seçimlerinde de yaşamak istiyoruz. Cumhuriyet, demokrasi, çağdaş ve aydın bir Türkiye hayali kuran tüm vatandaşlarımızın desteğini alacağımıza inanıyoruz. Kayıp 8 ilçemizle ilgili özel çalışmalar ve pozitif ayrımcılık uygulayacağız. Bu ziyaretlerden çıkacak yeni çalışma şekillerimizi de sizlerle paylaşacağız.

CHP İZMİR’İN 2.DURAĞI ÇİĞLİ OLDU

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve İl Yönetiminin Menemen’in ardından 2. durağı CHP Çiğli İlçe Başkanlığı oldu. Ziyarette Yücel ve İl Yönetimini CHP Çiğli İlçe Başkanı Selim Utku Gümrükçü, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve kalabalık bir partili grubu karşıladı. Ziyaretin kendisi ve ilçe örgütü adına çok özel olduğunu söyleyen ilçe başkanı Gümrükçü, şunları söyledi.

YÜCEL: TEK ADAM İKTİDARINA DUR DEME VAKTİ

Çiğli ilçe örgütünün canlılığını ve birliğini görmekten çok mutlu olduğunu ifade eden il başkanı Deniz Yücel’de konuşmasında, kongreler ardından yakalanan uyuma ve söylem birliğine vurgu yaparak şunları söyledi.

Çiğli’de böylesine canlı ve birlik içinde bir örgüt görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kongrelerimizi ve Kurultaylarımızı tamamladık. Ne mutlu bizlere ki, kongrelerimizin ardından hiçbir ayrışma yaşamadan, uyum ve birlik içinde Türkiye ve partimiz için çalışıyoruz.Kongrelerimizin ayrışma getireceğini uman siyasi rakiplerimizin bu umudu boş çıktı. Kendi demokrasimizi işlettik ve demokratik yarışlarımızdan daha da güçlenerek ve gençleşerek çıktık. Şimdi mücadelemiz ülkemize demokrasiyi getirmek. Artık tek adam yönetimine dur demeli ve bu mücadeleye CHP olarak önderlik etmeliyiz. Kimseyi dışlamadan, herkese ulaşarak ve mücadelemizi anlatarak çalışmalıyız. Çiğli’ de Utku başkanımız ve yönetimi zaten iyi çalışıyor. Bu çalışmaların artarak devam edeceğini biliyorum. Bizim parti olarak iktidara giderken, örgüt olarak da söylem birliğimiz olması gerekiyor. Genel Başkanımızın ve genel merkez yöneticilerimizin söylemleriyle ters düşmemeliyiz. İlçe örgüt ziyaretlerindeki görüş alışverişimizin ardından, yol haritamızı güncelleyerek sizlerle paylaşacağız. İlçe danışma kurullarımızın başlatılması talimatlarını verdik. İl Danışma kurulunda da örgütümüzle buluşup genel bir değerlendirme yapacağız. Çiğli ilçe örgütümüzün bugün yakaladığı uyumu ve heyecanını görmekten çok mutlu oldum, tüm Çiğli örgütümüze İlçe Başkanımız Utku Gümrükçü’nün şahsında sevgi ve saygılarımı sunuyor, birlikte başaracağımıza inanıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here