Transferde nasıl bir yol izleyeceği merakla beklenen Göztepe’de Teknik Direktör Metin Diyadin, yıldız oyuncunun şart olmadığını ifade ederek, “Bize katkı sağlayacak isimler istiyoruz” diye konuştu

GÖZTEPE teknik direktörü Metin Diyadin, transferde takıma direkt katkı sağlayacak oyuncuları tercih edeceklerini söyledi. “Sadece yıldız diye bir futbolcu transfer edilmez” diyen tecrübeli çalıştırıcı, “Benim önceliğim Göztepe’ye duruşuyla, karakteriyle ve futbol kalitesiyle hizmet edecek isimleri belirlemek. Kağıt üzerinde ‘büyük futbolcu’ diye adlandırılan isimler var. Geldiği takıma bir nebze katkı koyamadıktan sonra ismin bir anlamı yok. Tabii ki bazı kulüpler illa yıldız getirelim düşüncesinde olabilir. Ancak bizim transfer edeceğimiz oyuncular her anlamda kulübe katkı koymalı, Avrupa ve Türkiye’de bize fayda sağlayacak isimlerle görüşmelerimiz sürüyor” ifadelerini kullandı.
Ezeli rakipleri Karşıyaka’nın Beşiktaşlı Sivok ve Holosko gibi isimlerle ilgilenmesinin ardından bazı taraftarların yıldız oyuncu beklentisi içine girdiğine değinen başarılı çalıştırıcı, “Bazı kesimler transferde ‘Göztepe henüz kimseye imza attıramadı’ algısını oluşturmaya çalışıyor. Bizim hata yapma lüksümüz yok. Yoksa oyuncuların istediği yüksek fiyatlar verilir, transfer yapılır. Amacımız Göztepe’nin geleceğini sağlam temellere dayandırarak, kaynakları doğru kullanmak. Kimsenin de geç kalınıyor endişesine kapıldığını sanmıyorum. Hepimiz en iyi takviyelerin yapılması için çabalıyoruz. Göztepe’yi zirveye taşıyacak futbolcuları alacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here