MHP Genel Başkan Yardımcısı olan ve aynı zamanda da ikinci bölge adayı olan Ahmet Kenan Tanrıkulu, İl Başkanı Necat Karataş ve milletvekili adaylarıyla basın toplantısı düzenledi. Son gelişmeleri değerlendiren Tanrıkulu, “Türkiye, normal demokratik ülkelerde görülmeyecek, şahit olunmayacak bir seçim süreci yaşamaktadır. Bir yandan saray makamı meydan meydan dolaşarak, bugüne kadar ki hukuksuzluklarını örtbas etmeye çalışarak iktidar partisine açıkça oy istemekte, diğer yandan başbakan da farklı yerlerde ciddi oranda oy kaybetmeye devam eden partisinin oy kaybını gerçek dışı vaat ve söylemlerle durdurmaya çalışmaktadır” dedi.

MİT, TIR’ları konusunda da açıklamalarda bulunan ve ‘Yalancının mumu yatsıya kadar yanar’ atasözünü hatırlatan Ahmet Kenan Tanrıkulu, “Bu iktidar döneminde bir çok kez gerçekleşmiştir. Son olarak MİT tırları ile ilgili sarayın basın sözcüsü, ‘Türkiye’nin Suriye’deki hiçbir gruba silah göndermediğini’ söylerken, başbakan geçtiğimiz hafta sonu ‘Bayır Bucak Türklerine gönderiyorduk’ demesi bu duruma açık bir örnektir. Kaldı ki daha önce Bayır Bucak Türkleri’nin böyle bir yardım almadıkları yönünde açıklamaları da olmuştur. Çaresizlik ve acz içinde kalanların göstermiş olduğu bu riyakâr, hırçın ve saldırgan tavırlar kaybetmekte oldukları oyları hiçbir zaman geri döndüremeyecektir” dedi.

TARİHİ ÖNEMDE BİR SEÇİM

Türkiye’nin huzurlu ve demokratik bir seçim ortamı yaşamadığını anlatan Tanrıkulu, “Kamuya ait araçlar, kaynaklar pervasızca kullanılmakta, yıllar öncesi açılmış veya henüz tamamlanmamış projelere toplu açılış kisvesi altında törenler düzenlenmektedir. Türkiye pazar günü ülkemizin geleceği için tarihi bir öneme sahip seçime hazırlanıyor. Bu seçimde Türkiye geleceğini oylayacaktır. Parlamenter sistem ile yoluna devam mı edecek, ya da tek adam heveslisi bir kişinin kendine özel istediği başkanlık sistemine mi geçecek?” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here