Türk müziğinin en önemli seslerinden Tanju Okan’ın anısına düzenlenen Yat Yarışları’nın 16’ncısı Urla’da gerçekleşti. Nefes kesen mücadelenin kazananları ödüllerini törenle aldı

Ünlü sanatçı Tanju Okan memleketim dediği Urla’da bu yıl 16’ıncısı düzenlenen geleneksel Tanju Okan Yat Yarışları ile anıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi, Deniz Ticaret Odası, Türkiye Yelken Federasyonu, SS Urla İskele Su Ürünleri Kooperatifi, Urla Yat Kulübü ve Bortar Group işbirliği ile düzenlenen geleneksel Tanju Okan Yat Yarışları’nın startını Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar verdi.
Nefes kesen mücadelenin ödül töreni Urla İskele Limanı’nda gerçekleşti. 25 yelkenlinin rüzgarın gücünü kullanarak kıyasıya müdacele verdiği yarışın kazananlarına ödüllerini Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Başkan Sibel Uyar ve Uzunada Deniz Komutanı Albay Necati Koray Salar takdim etti. Tanju Okan şarkıları eşliğinde ödüllerini alan yelkenciler Okan’ı yad etmenin mutluluğunu yaşadılar.
Tanju Okan Yat Yarışları’na katkılarından dolayı Komodor Ergün Nalbantoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na, Kaymakam Demiryürek’e, Başkan Uyar’a, İzmir Deniz Ticaret Odası, SS Urla İskele Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Temiztepe ve Dr. Ufuk Tiyanşan’a plaket sundu.

KADINLARA EĞİTİM
Nalbantoğlu, Başkan Sibel Uyar önderliğinde Urla İskele’de kadınlara yelken eğitimi verileceğinin müjdesini verdi. Her zaman spora ve sporcuya tam destek veren Başkan Sibel Uyar, “Kadınlar Yelken Açıyor” eğitiminin hayata geçeceğini belirtti. Uyar; “Biz denizi sevenlerdeniz.110 km sahil şeridi olan Urla’da yüzümüz denize dönük çalışmalar yapacağız. Urlamız da bugün bembeyaz yelkenlerinizle çok güzel görünüyordunuz” ifadelerinde bulundu.

İşte birinciler
IRC 1 kategorisinde Blue Miles; IRC 2 kategorisinde Nice; IRC 3 kategorisinde Scorpio; IRC 4 kategorisinde ise Dokuz Eylül Üniversitesi- Kalkış ve Farmer birinci oldu. Destek 1 kategorisinde;Doğan Sailing-My Way-Rexam; Destek 2 kategorisinde Miranda; Destek 3 kategorisinde de Nü birincilik ödülünün sahibi oldular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here