Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri, bu yıl kadın istihdamını konu alan Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde iki ödül aldı

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri sahiplerini buldu. Ödül törenine Dünyanın En Büyük Markasında İletişime Önem Veren Yönetici ödülünü alan Coca-Cola CEO’su Muhtar Kent ve UNDP Politika ve Program Destek Bürosu, Özel Sektör ve Vakıflar Ekip Yöneticisi Marcos Athias Neto başta olmak üzere iş ve siyaset dünyasının önemli simalarının yanı sıra seçici kurul üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri ile medya ve halkla ilişkiler profesyonelleri, akademisyenler ve genç iletişimciler katıldı. Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri, bu yıl ki teması Kadın İstihdamı olan Genç İletişimciler kategorisinde iki ödül birden kazandı.

KADIN İSTİHDAMI
Dişi Kuş isimli projelerini anlatan Hande Gülseven, Ecem Kaçmaz, Fulden Kahyaoğlu, Onur Çakıroğlu ve Berrak İpek, “Nasıl bir proje yaparsak kadın istihdamına katkı sağlar fikriyle yola çıktık. Projemizde, ev sahibi de olmayan işsiz kadınlar için öncelikle bazı sivil toplum kuruluşları ve sanayi bölgeleri destekli KOSGEB eğitimleri düzenleyip onları iş ve ev sahibi yapmayı amaçladık. Aldıkları eğitimle kendi işlerini kurabilecek kadınların, bir yandan da devletin toplu konut projelerinden uygun faizli ve taksit destekli ev sahibi olabileceği bir proje ortaya çıktı. Projemizi ilgili kurumlara da göndereceğiz, umarız hayata geçer ve birçok kadın bu sayede iş ve ev sahibi olabilir” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here