yarim-asirlik-ask
Ayşe Umurhan:"Halimize binlerce kez şükür. İşte de evde de birlikte geçiyor ömrümüz. İyi günde de kötü günde de hep birlikte olduk"

Aydın’da 46 yıl önce bir demet karanfille başlayan aşk hikayelerini yaklaşık yarım asırdır sürdüren Umurhan çifti, ilerlemiş yaşlarına rağmen sevgilerine vesile olan çiçek satarak geçimlerini sağlıyor.

Sevenlerin birbirine “en güzel hediye”yi almasına aracılık eden ve kent merkezinde “aşık çift” olarak bilinen Şükrü-Ayşe Umurhan’ın birbirlerine olan sevgileri, aradan geçen yıllara rağmen ilk günkü tazeliğini koruyor.Haftanın 6 günü havanın aydınlanmaya başlamasıyla birlikte “Canısı” adını verdikleri 3 tekerlekli motosikletlere çiçekleri yükleyen 73 yaşındaki Şükrü ve 68 yaşındaki Ayşe Umurhan, Doğugazi Bulvarı’nda belediyenin de izniyle açtıkları tezgahta, hava kararıncaya kadar çiçek satıyor.”Aşık çift”in işleri başındaki neşeli tavırları ve sevgileri hem vatandaşlardan hem de çevredeki esnaftan ilgi topluyor.

Aydın’da hurdacılık yaparken bir demet karanfille başlayan aşklarını 46 yıldır sürüyor.

“Çiçek dediğin bir gönül almadır”

Şükrü Umurhan, yaptığı açıklamada, İstanbul’dan 1960 yılında Aydın’a geldiğini ve hurdacılık yaparken 1970’de eşini görüp beğendiğini, kendisine bir demet karanfil verdiğini, aşklarının böyle başladığını anlattı.

İki yıl nişanlı kaldıktan sonra evlendiği Ayşe Umurhan ile 3 çocuk, 8 torunlarının bulunduğunu dile getiren Umurhan, “Bir demet karanfille başladı aşkımız. Bir demet karanfille işi bağladım. Çiçek dediğin bir gönül almadır. Düşmanına verdiğinde o bile senle dost olur. En güzel aşklar çiçekle başlar. Bizim aşkımız da çiçekle başladı işimiz olarak da devam etti.” dedi.

Eşine olan sevgisini saygısını hiç yitirmediğine dikkati çeken Umurhan, şöyle konuştu:”Her şey nasip kısmet. Ben 46 yıldır evliyim sevgim daha hiç bitmedi. Her gün daha çok seviyorum. Neden? Çünkü o benim 46 yıllık hayat arkadaşım. Allah nasip ederse mezara kadar da seveceğim. Hem işte hem evde beraberiz. Sürekli birlikteyiz. Birbirimize o kadar tutkunuz. Herkes bize diyor ki ‘Siz aşık mısınız?’ Aşığız tabi Şimdiye kadar bitmedi ki bu saatten sonra bitsin.

Şükürler olsun halimize. Geliyoruz ekmeğimizi kazanıyoruz. Şimdi Sevgililer Günü geliyor. İnşallah satışlarımız biraz daha iyi olacak. Bazen görüyoruz insanlar dilencilik yapıyor. Gidip dilencilik yapmak bize ayıp geliyor. Allah devletimizden ve milletimizden razı olsun. Beni Aydın’da tanımayan yoktur. Çiçek almak isteyenler gelir beni bulur.”

Kadınlara şiddete ilişkin olayları duyduğunda çok üzüldüğünü, bunun çok ayıp bir şey olduğunu vurgulayan Umurhan, “Erkek dediğin kadını dövmek için değil sevmek için alır. Allah kadını dövülmesi için mi yarattı? 46 yıldır bırakın el kaldırmayı en ufak şekilde küfür bile ağzımdan çıkmadı.” diye konuştu.
“Onu çok seviyorum”

Ayşe Umurhan ise eşinin enerji dolu bir insan olduğunu onunla hem evde hem de işte birlikte vakit geçirmekten dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Eşinin 46 yıl boyunca kendisini hiç üzmediğini ifade eden Umurhan, “Onu çok seviyorum. Sabah evde kahvaltımızı yapar, sonra çıkarız yola tezgahlarımızı açarız. Halimize binlerce kez şükür. İşte de evde de birlikte geçiyor ömrümüz. İyi günde de kötü günde de hep birlikte olduk.” dedi.

– Şükrü Umurhan:
– “Hem işte hem evde beraberiz. Sürekli birlikteyiz. Birbirimize o kadar tutkunuz. Herkes bize diyor ki ‘Siz aşık mısınız?’ Aşığız tabi. Şimdiye kadar bitmedi ki bu saatten sonra bitsin”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here