Altay futbolda 3. Lig’e düştü; acısına merhem 12 yaşında genç bir yüzücü oldu. Türkiye şampiyonasında G. Saray, F. Bahçe gibi devleri geride bırakarak şampiyon olan Eda Yalçın ve antrenörlerinin bir isteği var. Tesis ve malzeme sıkıntısı yaşayan şube için sponsor desteği

101 yıllık köklü tarihinin en kötü futbol sezonunu geçirerek 3. Lig’e düşen Altay camiasını bu zor günlerinde genç bir yüzücü sevindirdi. Galatasaray, Fenerbahçe, Bursaspor, Enka gibi güçlü kulüpleri geçerek Türkiye şampiyonu olan Eda Yalçın siyah beyazlı camianın gülen yüzü oldu. 23-25 Nisan tarihleri arasında Marmaris’te düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda 11-12 yaş grubunda 50 ve 100 metre kelebek stilde altın, serbestte gümüş madalya kazanan Eda, milli takım kampına çağırılmayı başardı. Ancak yüzme kulübü şu sıralar yaşadığı malzeme ve tesis sıkıntısından dolayı büyük sıkıntı çekiyor. Başarılı yüzücünün antrenörü Altay Oygüç, yaşanan başarıların devam etmesi için sponsor desteğine ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, ” Futbol şubesi 3. lige düşmesine karşın amatör yüzme şubemiz, süper ligde şampiyonluklar yaşayan Galatasaray’ı, Fenerbahçe’yi geride bırakıyorsa ortada bir başarı var demektir. F. Bahçe ve G.Saray’ın kendine ait 2 yüzme havuzu var. Biz ise Atatürk yüzme havuzunda 9-10 kulüple birlikte çalışıyoruz. Bize yardımcı olabilecek bir sponsor bulabilirsek, Altay’ı milli takımlara bir çok sporcu gönderen ekol olduğu yıllara geri döndürebiliriz. Maddi olarak bize destek olmak isteyen kişiler Altay yüzme şubesinin telefon ve internet hesabından bize ulaşabilirler” dedi. Levent ARIÖZ

Kiralar veli aidatlarından

Siyah beyazlıların şube sorumlusu Anıl Şen haftanın 4 günü düzenledikleri kurslarla, yeni Eda’lar yetiştirdiklerini ifade ederek, “Eda da Atatürk Yüzme havuzunun kursundan çıktı. Kısıtlı imkanlarla yakaladığımız bu başarı bizi daha da kamçılıyor. Sabah idmanında Buca havuzu, öğlen Alsancak’taki Atatürk Yüzme havuzu akşam üzeri de Bornova Ege Üniversitesi havuzu arası mekik dokuyoruz. Kira bedelleri velilerin aidatlarından geliyor. Havuz bedellerinin çok yüksek olmasından dolayı malzeme alımında dolayı sıkıntı yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Kara antrenmanlarını yaptıkları ve toplanma merkezi olarak kullandıkları Altay Sosyal Yardımlaşma Derneği’ni kendilerine açan Dernek başkanı Eren Gevgeli’ye de teşekkür eden Şen, “Çocuklarını kursa bırakan veliler büyük bir kulübe geldiklerini burada anlıyorlar” ifadelerini kullandı.

Göztepe, KSK bir bir kapattı

Kulübün kadın antrenörü Ecem Oyguç ise İzmir’de Göztepe, Karşıyaka gibi köklü kulüpler şubelerini kapatırkan, siyah beyazlıların yüzmede kendi ayakları üstünde tuttuğunu ifade ederek, ”
3 ayrı yüzme havuzunda çalışmamız büyük külfet yaratıyor. Sponsorluk desteği bizim için çok önemli. Altay’a ve ya spora gönül verecek insanları arıyoruz” dedi.

Eda derslerinde de başarılı

Boynuna geçirdiği altın madalyalarla Altay’ın göğsünü kabartan Eda 2 yıl önce Özel Ege Lisesi’nde yüzmeye başlamış. Ailesinin yardımıyla spora devam ettiğini söyleyen Eda, “Kulübümüzün yaşadığı sıkıntılar ortada. Yüzme ve kara ekipmanı için malzeme desteğine ihtiyacımız var. Örneğin mayoların üstüne alınabilecek sponsor çok faydalı olur. Türkiye’nin dört bir yanından yarışmalara gidiyoruz ve alacağımız sponsor bu sayede kendini gösterebilme fırsatı bulur” ifadelerini kullandı.

***

Altay’da ilk iş borçları bitirmek

ALTAY’ın önceki akşam yapılan kongresinde tek aday olarak girdiği seçimde başkanlığa getirilen Cihangir Marmara ve yönetim kurulunun ilk işi acil futbolcu borçlarını temizlemek olacak. Siyah beyazlılarda alacakları nedeniyle kulübe 1 ay önce ihtarname çeken Serkan Silan ve Cumhur Yılmaztürk’e 62’şer bin TL, Ömer Arslan’a ise 35 bin TL ödenmezse, 3 oyuncu bugün serbest kalma hakkı kazanacak. Üç oyuncu için 159 bin TL’ye ihtiyaç duyan yönetim, önümüzdeki günlerde diğer şikayetçiler Burak, Mikail, Kürşat, Bedri Can, Hüsamettin ve İsmet için toplam 250 bin TL daha kaynak arayacak. Spor Toto 3’üncü Lig’de yaş sınırının kalkıyor olması nedeniyle rakiplerin deneyimli oyuncular alacağını hesaba katan yönetim, transfer yasağı riskini düşünerek eldeki futbolcuların yuvadan uçmasını engellemeye çalışacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here