Bornova Belediyesi, Somalı maden şehitlerinin çocuklarını unutmadı. Önce Doğal Yaşam Parkı’nı gezerek belgesellerde izledikleri hayvanları yakından gören çocuklar ardından Kültürpark’taki Lunapark’ta eğlendi

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasının yaraları henüz tam olarak sarılmamışken, yaşananlardan etkilenen, ölen madencilerin çocukları ve yakınları Bornova Belediyesi’nin organizasyonuyla farklı bir gün geçirdi. Etkinliğe 150’si çocuk, 70’i yetişkin olmak üzere 220 kişi katıldı. Çocukların Soma’dan alınmasıyla başlayan program, Büyükpark’taki Gençlik Merkezi’nde hep birlikte yapılan kahvaltıyla başladı. Kahvaltının ardından ilk olarak Sasalı Doğal Yaşam Parkı’nı gezen çocuklar, ardından Lunapark’ta eğlenceli vakit geçirdi. Doğal Yaşam Parkı’nda değişik hayvanları yakından görme fırsatı yakalayan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

MUTLU OLSUNLAR YETER
Bornova Belediyesi tarafından gerçekleştirilen organizasyonda çocuklar ve aileleri Coşkun Lunapark tarafından sağlanan ücretsiz biletlerle bütün oyuncakların keyfini çıkardı. Palyaçolar da Lunapark eğlencesine renk kattı. Dopdolu bir gün geçiren çocuklar ve aileleri kendilerine bu imkanı sunan Bornova Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür etti.
Yapılan etkinliklerle çocukları mutlu etmeyi amaçladıklarını söyleyen Başkan Atila, “Zor zamanlar geçiren çocuklarımıza ve ailelerine moral vermek istedik. Bu aynı zamanda onlar için iyi bir karne hediyesi oldu” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here