Altay’da yönetimin prensip anlaşmasına vardığı teknik direktör Turgut Uçar, mevcut kadroya en az 3-4 tecrübeli takviye yapılması gerektiğini söyledi

YENİ sezon öncesi 16 futbolcusuyla yollarını ayıran Altay’da yönetimin prensip anlaşmasına vardığı teknik direktör Turgut Uçar, mevcut kadroya en az 3-4 tecrübeli takviye yapılması gerektiğini söyledi. Transfer yasağının kaldırılması için camianın kenetlenmesi gerektiğini ifade eden Turgut Uçar, “Kadromuz çok tecrübesiz. Gencin genci diyebileceğimiz isimler var. Yasak kalkmazsa gerçekçi hedefler koyulmalı. Mevcut kadroyla yola devam edilecekse 3 yıllık bir plan yapılması gerekir” dedi.
3’üncü Lig’de yaş sınırının kalktığını hatırlatan Uçar, güçlü bütçelere sahip kulüplerin üst liglerden daha kolay transferler yapabileceğini belirterek, “Geçen sezondan tecrübeli diyebileceğimiz tüm oyuncular ayrıldı. Sahada gençlere ağabeylik yapabilecek isimlere ihtiyacımız olacak. Ben Altaylıyım ve kulüp çok kritik bir eşikte. Herkes bunun farkında olmalı” diye konuştu. Altay’da Burak, Fatih, Hayrullah, Yiğit, Hüsamettin, Furkan, İsmet, Kubilay, Onur, Orhan, Ömer ve U19’dan 7 oyuncunun lisansı bulunuyor.

CAMİA TOPLANIYOR

Altay camiası, yarın yönetimin Gaziemir Kutlu Aktaş Tesisleri’nde düzenleyeceği gecede bir araya gelecek. Siyah beyazlılarda eski başkan ve yöneticilerin yanı sıra Altay Sosyal Dayanışma ve 1914 Taraftarlar Derneği ile kongre üyelerinin yer alacağı organizasyona katılımın yüksel olacağı öğrenildi. Saat 18.00’de başlayacak etkinlik çim saha üzerinde gerçekleşecek. Başkan Cihangir Marmara, bir sunum yaparak kulübün durumunu anlatacak, destek isteyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here