Hayal Postası gazetesinin haberine göre, “Sansar Sevenler Derneği” Başkanı’nın bir üyesiyle yaptığı görüşme ortam dinlemesine takıldı. Tapelerde dernek başkanının yapılacak Genel Kurul’da çoğunluğu ele geçirmek için tasarladığı planlar açık-seçik ortaya çıkıyor. Deşifre edilen tapelerin bir bölümü şöyle;

Başkan; “Ulan Özer 4 saattir konuşuyorsun bir türlü çözüm bulamadın. Herşeyi ben mi çözeceğim. Derneğin Genel Kurul toplantısında çoğunluk için kaç eksiğimiz var?”

Özer; “18 kişi lazım başkanım.”

Başkan; “Allah kahretsin. Bu kadar parayı nereden bulacağız. Acaba derneğin inşaatını vereceğimiz müteahhitler bir çıkma yaparlar mı? Peki elimizde hiç kasedi olan üye yok mu? Olmazsa daha önce yönetimde beraber olduğumuz arkadaşlardan soralım. Malum onlar bu işlerde uzmandılar.”

Özer; “Olmaz Başkanım onlar artık sizi desteklemiyorlar .Ellerindeki kasetleri daha sonra kullanmak üzere saklıyorlarmış. Başkanım ben karşı grubun birçok mensubuyla görüştüm. Çoğunu da razı ettim. Ama diyorlar ki; (Tamam hepimiz Sansar Sevenler Derneği’nin üyesiyiyiz. Ama hiç değilse geçen dönemde aşırı tavuk çalan sansarları itlaf edelim.Böylece bir bahanemiz olur.O zaman Başkanı destekleyebiliriz)”

Başkan; “Olur mu oğlum.O sansarların hepsini itlaf edersek sıra bizim sansarlara gelir.Tavuğun kralını bizim sansarlar çaldı, haberin yok mu? Nasıl hesap veririz? Mutlaka 18 adam bul, transferlerini sağla.”

Özer; “Tamam Başkanım ben o gruplarla temaslarımı sürdürüyorum. Kumar borcu olan, gece hayatına düşkün üyelere bir şekilde ulaşacağım. Siz en kısa zamanda parayı hazırlamaya başlayın. İkna etme işini bana bırakın.”

Başkan; “Tamam Dernek Genel Kuruluna mutlaka gelsinler. Daha önce yerel basına açıklama yapsınlar; (Biz, Sansar Sevenler Derneğini çok seviyoruz. Onun yönetimsiz kalmasına gönlümüz razı olmadı) falan desinler.”

Özer; “Başüstüne Başkanım yalnız çok dikkatli olmamız lazım. Biliyorsunuz yıllar önce Tilki Sevenler Derneği yönetiminin oluşmasında aynı yöntemi uygulamışlardı da adamların başına gelmeyen kalmamıştı.”

Başkan; “Delimisin Özer ben bu dernek binasında sabahtan akşama kadar yönetimi bırakmamanın planlarını yapıyorum. Bu Genel Kurul için herşeyi göze aldım. Sen bana 18 tane kirli adam bul gerisine karışma. Sonuçta tavuk çalan sansarlar işine onlarla beraber devam edeceğiz.”

Özer; “Neee başkanım sansarlar tavuk çalma işine devam mı edecek. Yapmayın n’olur hepimizin başını yakacaksınız.”

Başkan; “Deli etme adamı Özer, Ben kaç üye dövdüm biliyor musun? Şimdi senin … (Czzzzzt)”

(Tapelerin bundan sonrası anlaşılamıyor.)

Sevgili okurlar, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in ‘AKP parayla vekil alma peşinde’ yolundaki iddiasıyla, yukarıdaki ‘Hayal Postası’ haberinin hiçbir ilişkisi yoktur. Tamamen tesadüfen aynı anda oluşan bu iki haberin gündeme gelmesinde yalnızca zamanlama manidardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here