İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Tire’de Gökçen Efe Meydanı’nın çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Tire’de 130 bin metrekarelik alan da asfaltlanıyor

TİRE Belediyesi Gökçen Efe Meydanı’nda meydan yenileme çalışmaları sürüyor. Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek Gökçen, Efe Meydanı’nın ismine yakışır bir hale gelmesi için çalışmalara başlayacaklarını ifade ederek önce İtfaiye Teşkilatı’nı santral garajına taşıtmıştı. İtfaiye’nin yerinden taşınması ile Gökçen Efe Meydanı için önemli bir proje hayata geçirilerek, Tire Belediyesi’nin destekleriyle öğrencilere modern bir yurt, adalet sarayında çalışanlar ve çevre sakinleri için yeni işyerleri yapılmıştı.

MEYDANA HEYKEL DİKİLECEK
Meydan yenileme çalışmasının ikinci etabında ise Tire’nin doğu köylerinin minibüs durakları mevcut adalet sarayının arkasına taşınmış ve meydandaki trafik kargaşasına da son verilmişti. İtfaiyenin taşınması, iş merkezinin bitirilmesi ve son olarak da minibüs duraklarının yeni yerlerine yerleştirilmesinin ardında Tire Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, meydanda yenileme çalışmalarına başladı. Ekipler, meydan yenileme, düzenleme ve peyzaj çalışmalarını tamamladıktan sonra meydana, Tire Belediyesi Sanat Atölyesi’nde yapımı tamamlanan Gökçen Efe Heykeli’ni dikerek çalışmalarını tamamlayacak.

ASFALT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Tire’de asfaltlama dur durak bilmeden devam ediyor. 2014 mahalli seçimlerinden sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi işbirliği içerisinde önce yeni yasa ile mahalle olan köylerde çalışma başlamıştı. Ekipler ilk olarak ova, üretim, bağlantı yollarında genişletme, asfaltlama ve mahalle (köy) içlerinde bakım, tamirat, onarım işlemlerini yapmıştı. Yapılan çalışmalar mahalle (köy) sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanırken, üreticinin de yüzünü güldürmüştü. Yıllarca kronikleşmiş sorunlar yaşayan Tire’nin 64 köyü, 6360 sayılı kanunla mahalle statüsüne kavuşarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi’nden ivedilikle hizmet görmeye başladı.

130 BİN METREKAREYE ASFALT
Havaların ısınması ve asfalt sezonunun başlaması ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi’ne bağlı ekipler, şehir içinde asfaltlama çalışmalarına başladı. Ekipler, İstasyon Caddesi, Gökçen Efe Caddesi, Rafet Saygılı Caddesi ve Köşk Caddesi’nde 65 bin metrekarede asfaltlama yaparak çalışmaları tamamladı. Çok yakın zamanda Fahrettin Altay Caddesi, Millet Caddesi, Adnan Menderes, Celal Bayar ve Selahattin Çakır bulvarlarında 65 bin metrekarelik asfaltlama daha yapacak. Tire Belediyesi Fen İşleri yetkililerinden yapılan açıklamada, sezon sonuna kadar Tire’de asfaltlanmayan yer kalmayacağı ifade edilirken, 15 bin metrekarelik bordür ihalesinin de tamamlandığı ve çok yakın zamanda işlemlerin başlayacağı da belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here