Perşembe günü başlayıp bugün sona erecek olan U12 İzmir Cup’tan bahsetmek istiyorum. Altınordu Futbol Kulübünün İzmir Büyükşehir Belediyesinin ana sponsorluğunda düzenlediği miniklerin turnuvası bugün son buluyor. Normalde Cuma başlar Pazar biterdi! Malum yarın pek hayırlı bir işimiz var! Turnuvayı bu nedenle bir gün geri çektiler! Ama değinmek zorundayım ki iki yıl önce düzenlenen ilk turnuvaya göre biraz sönük! Geçen yıl Mart ayında Brüksel’deki patlamalar tam da U12 İzmir Cup’ın bir hafta öncesinde olmuş, Barcelona, Ajax, Mancester United gibi devlerin de aralarında bulunduğu Avrupalı en az 20 ekip gelmekten vazgeçmişti. Altınordu da turnuvayı iptal etmişti. Anlaşılan bu yıl da dışarıdan yeterli katılımı yakalayamadılar. Nasıl yakalasınlar? Bizden binlerce kilometre uzaklıkta patlayan bombalar, 12 yaşındaki yüzlerce çocuğun hayallerini yıktı! Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, yıkmaya devam ediyor! Bu yıkım ne kadar sürer, Allah bilir!

Turnuvayla ilgili bir ilginç notta açılışına Fatih Terim’in gelmesiydi bence… Son çıkardığı milli takım kadrosunda çok başarılı beş İzmir patentli futbolcu olması belki de O’nu buraya itti. Geç de olsa İzmirimizin farkına varmasına sevindim. Sadece farkına varmak yetmez, destek olmalarını da bekliyorum!

Bir turnuva haberi de Bornova’dan… Pınargücü Spor kulübü amatör bir kulüp olmasına rağmen bu yıl 4. Pınarbaşı Cup Minikler Turnuvasını düzenliyor. 10, 11 ve 12 yaş kategorilerinden oluşan 33 takımın katıldığı turnuva Bornova Belediyesi destekleri ile Pınarbaşı Sahasında oynanıyor. Turnuva Mayıs ayının ortalarında bitecek. Meraklılarına duyurulur.

Yine, Çamdibispor’un Altınordu ve Bornova Belediyesi ile beraber düzenlediği Minik Kramponlar turnuvası da Mayıs başı gibi başlayacak. Çamdibi Altınyıldız tesislerinde başlayacak turnuvanın tamamen toprak sahalarda oynanacağını belirteyim. Detayları sonraki yazılarımda paylaşacağım.
Evvelki akşam da Beşiktaş Fransa’da şanssız bir şekilde 2–1 mağlup oldu Lyon takımına… Uzun zamandır bir Türk takımını göremiyorduk Avrupa kupalarının üst turlarında… Türk takımı diyorum ama Beşiktaş ilk 11’inin sadece 3’ü yerliydi! Beşiktaş’ın bu şeklide üst turları zorlamasına sevineyim mi, üzüleyim mi? Bilemedim doğrusu!

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here