tatil
İzmir'de açılan kurslara 16 bin 524 öğrenci katıldı

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslar, birçok öğrenciyi yeni eğitim ve öğretim dönemine hazırlıyor. İzmir’deki öğrenciler de bu nedenle tatile gitmek yerine, kursları tercih etti. 2 Temmuz’da başlayan ve 17 Ağustos’ta sona erecek olan kurslardan toplamda 16 bin 524 öğrenci faydalandı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, il genelinde 38 farklı branşta kurs açtı. Öğrenciler, matematikten fen bilgisine, fizikten kimyaya kadar birçok ders gördü. Ortaöğretim ve lise düzeyinde verilen ve ücretsiz olan kurslara, yoğun ilgi gösterildi. 2 Temmuz’da başlayan kurslara toplamda 16 bin 524 öğrenci katıldı. İzmir genelinde 289 kurs merkezinde ders alan öğrenciler, tercih ettikleri programlara katılarak, kendilerini geliştirme ve sınavlara hazırlanma fırsatı buldu.

Destekleme ve yetiştirme kurslarına gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Mili Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Öğrencilerimiz tatil döneminde dahi öğrenmeye ve kendilerini geliştirmeye çalışıyor. Geleceklerine yatırım yapıyorlar. Evlatlarımızın ve ailelerinin bu bilinçte olması bizleri çok mutlu ediyor. Öğrencilerimizin gösterdiği çaba onlara olan güvenimizin bir teminatıdır” dedi. Öğrenciler gibi 1271 öğretmen de tatile gitmeyerek kurslarda ders verdi. Kurslar, 17 Ağustos’ta sona erecek. DHA

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here