SPOR

Uygulama alanı ile İzmir’de bir ilk olma özelliği taşıyan İzmir Kids Sports (İKS) çocukların başta kişilik, sosyalleşme, akademik başarı, bedensel gelişim olmak üzere tüm yönlerini sporla geliştiriyor.

2014 yılında İzmir’de kurulan İKS İzmir Kids Sports, uygulama alanı ile bir ilk olma özelliğine sahip. İKS üç yaşından itibaren çocukların kişilik, sosyalleşme, akademik başarı, bedensel gelişim olmak üzere tüm yönlerini sporla geliştiriyor. Minikler, spor merkezinde özel hazırlanan parkurlarda denge, dikkat, ritim ve kas gelişimlerini arttırarak sosyalleşme , akademik başarı, spor altyapısını da oluşturmuş oluyorlar.

İzmir Kids Sport kurucusu ve eğitmen olan Yusuf Sedir: “ Doğru şekilde spor yapan çocukların kasları güçlenir, zihin, kas koordinasyonları, çabuk karar verme gelişir, bağışıklık sistemleri kuvvetlenir. Öz güven, liderlik, kazanma, kaybetme, gibi duygu ve beceriler dikkatle gözlemlenir. Takım olarak çalışmayı ve oynamayı öğrenirler. 3 yaşında başlayan bu serüven 7 yaşında geleceğin akademik ve sportif alanlarda başarılı, özgüveni yüksek bireyler yetiştirilmesinin ilk adımıyla son bulur’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here