atilla-kopruluoglu

Duyduk duymadık demeyin!Uzay mekiğini meğer Nakşibendiler düşürmüş(!) Bu bir mizah haberi değil! Odatv’nin aktardığına göre, Nakşibendilerin lideri Şeyh Nazım Kıbrisi öldükten sonra yerine geçen Şeyh Ahmet Yasin Bursevi’nin bir videosu, sosyal medyada gündem oldu.
Bursevi’nin videosunda 28 Ocak 1986’da kalkışından sonra infilak eden Challenger uzay mekiğini kendilerinin düşürdüğüne yönelik ifadeler yer alıyor. Bursevi, kalkışından kısa süre sonra infilak eden uzay mekiğinin cıvatalarını gevşetip düşürdüklerini söylüyor; “Bu Challenger diye bir uzay aracı fırlattılar ya. O tam fırlatıldığı zamanda Habbe’nin içindeydik. Bak yazılıdır o da. Habbe’nin içerisindeydik, Ahmet Amca Hızır Aleyhiselam’dan yardım istedi. TV yok, hatmenin içerisindeyiz. ‘Fırlatıldı hala niye patlamadı?’ diyor Ahmet Amca. Sesli konuşuyor, duramıyor. Mehmet Emin Amca da dedi ki, ‘Ahmet, merak etme cıvatalarını gevşettik biraz sonra bu düşecek.’ Yemin ediyorum, saatle yazdık oraya. Dediği saatte tam saniyesi saniyesine ertesi gün haberlerde dinledik. O saatte Challenger patladı.”
Gülmeyin…Gülmeyin!.. Aynen bunları ifade ediyor Şeyh!..

***

Şeyh; hava araçlarında cıvata olmadığından, perçin kullanıldığından, mekiğin de yakıt sızmasından düştüğünden habersiz!… Ehh… Hz. Nuh ile telefonla görüşen zihniyet, mekiği de düşürür; değil mi?
Elon Musk halt etmiş yani!… (1983’te ilk uçuşunu yapan Challenger Mekiği, dünya yörüngesinde dokuz görev yaptı. Mekik, 10. ve son uçuşunda, 1986’da kalkışından 73 saniye sonra infilak etti. 7 astronot ve 1 eğitmen, kazada öldü.)

***

Eski bakanlardan Bahattin Yücel de soruyor; “Neden hala savunma sanayine dünyanın bütçesi harcanıyor? Bu hocalar iki cıvatayı gevşetirler sorun çözülür.” Teğmen Çelebi’den bir tweet: “Putin de sevinmişti dünyanın her yerini vurabilen ama savunma sistemlerinde tespit edilemeyen füzeler geliştirdikleri için. Civata varsa olmaz o iş…” Cıvata gevşemiş(!)

***

“Bir kısım” din alimleri, sözde imamlar, ilahiyat prof’ları (!), “asansörde halvet”, “battaniye ve yorgan erkeği gıdıklamamalı”, “ketçap kahve şehvet uyandırır”, “sokağa çıkan terbiyesiz hamileler”, “kadın dayak yiyorsa şükretsin”, “altı yaşında kızlar evlenebilir” fetvaları verir (Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kişilere isyan etse de , ‘günceleme gerekir’, ‘Din de reform aramıyoruz, ahkam değişsin yeter’ dese de) Albert Einstein’ın bu sözü her şeyi özetlemiyor mu?;
“İki şey sonsuzdur. Evren ve insanın aptallığı. Ama ilkinden emin değilim.”

***

Muska yazılır… Büyü yapılır… Mekik de düşürülür. Artık mekik düşüren cıvatacı şeyhimiz de var!
“Son Cıvata Bükücü!” Cıvata… Cıvata… Cıvata!…
Not: Yazıyı sonlarken Müjdat Gezen Usta aradıydı. Bu konuda fikrini sorduğumda ‘Herhalde şeyhin üfürüğü mekiğin kuyruğuna kadar gitti, isabet alıp düştü’ dedi, kahkahasını da patlattı.

1 Yorum

  1. Arkadaşlar benim anlamadıgım bu konuşma 1988 de yapılmiş .1990 da 98 de 2000 ve 2018 de bu yeni değil fakat naştada yazdıgım gibi bu gün bu konunun sansayonelmiş gibi yayınlanmasının ardında acaba bir ard niyetmi var .ne oldu da bu gün m,llet taktı challencere ve civatasına .ahmed yasin burseviye cıvatacı diyenlerin demi acaba civatalarını birileri gevşetti ne dersiniz bence gevşeyenleri gevşeteler var ya kim bu gevşekler onu anlayamadım bu bir hal olayı his olayo demekki düşecegini hissettiler ne var bunda temsilde hata olmaz muhyiddin, arabi 300 .. 500 yıl sonrası anlattı odamı cıvataları gevşetti ne alaka dolabı çevirenler amma kim mesele bu nostradamusa uçuk demeyenlerin dediklerine baktıkça gülüyorum .ve diyorumki ya ilahi su kuşu sen bilirsin bu işi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here