Bakan Soylu, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü belirterek, “Şu an 30’un üzerinde operasyon var. Son 2 günde yaklaşık 700 PKK ve KCK’lının şehir bağlantıları tespit edildi ve hepsi gözaltına alındı” dedi

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü belirterek, “Şu anda 30’un üzerinde operasyon var. Son 2 günde yaklaşık 700 PKK ve KCK’lının şehir bağlantıları tespit edildi ve hepsi gözaltına alındı. Devlet, milletin ortaya koyduğu iradeyle çalışmaya aynı kararlılıkla devam etmektedir” dedi. Bakan Soylu, terörle mücadelenin devam ettiğini anlatırken, “PKK’nın üs ve yönetim merkezi haline gelen Diyarbakır Lice, Mardin Ömeryan Amanoslar bölgesinde başlattığımız operasyonlar bütün hızıyla devam etmektedir. Son 6 ayda 800 sığınak ve barınak imha edilmiş, 11 bin 738 operasyon gerçekleştirilmiştir” dedi.

SIÇAN GİBİ KAÇIYORLAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçen yıl açılan ve bu yıl ilk mezunlarını veren Karamazan Polis Meslek Eğitim Merkezi mezuniyet törenine katıldı. 463 erkek polis adayının mezun olduğu törene Bakan Soylu’nun yanı sırada Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Karaman Valisi Süleyman Tapsız, protokol üyeleri, davetliler ve mezun olan polislerin aileleri katıldı. Tören sırasında fenalık geçiren 10 yakın öğrenciye, orada hazırda bulunan sağlık görevlileri müdahale etti. Bazı öğrenciler ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polislik mesleğinin önemini anlatan Bakan Soylu, bu meslekte şahadetinde olduğunu belirtti.

TERÖRÜ BİTİRECEĞİZ

Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelede bugüne kadar ki en güçlü olduğu dönemi yaşadığını ve terörü bitirmeye en yakın noktada olduğunu belirtti. Bakan Soylu, ”Dağlarda, şehirdeki bütün yapılanmalarında bizim evlatlarımız aslanlar gibi onları kovalamakta, onlar da fareler ve sıçanlar gibi kaçmaktadırlar. Türkiye, terörle mücadelede bugüne kadarki en güçlü olduğu dönemi yaşamaktadır ve terörü bitirmeye en yakın noktadadır ”dedi. Bakan Soylu, son 6 ayda 800 sığınak ve barınağın imha edildiğini ifade ederek, şunları söyledi: ”Son 6 ayda 153 önemli olay engellenmiş; 4 canlı bomba eylemcisi ve eylem hazırlığındaki 21 şüpheli yakalanmış, 22 bombalı araç ele geçirilmiştir. PKK’nın üs ve yönetim merkezi haline gelen Diyarbakır Lice, Mardin Ömeryan Amanoslar bölgesinde başlattığımız operasyonlar bütün hızıyla devam etmektedir. Son 6 ayda 800 sığınak ve barınak imha edilmiş, 11 bin 738 operasyon gerçekleştirilmiştir. Teröristlerin hareket alanını daraltmak amacıyla, karma timlerimizle beraber yol kontrollerimiz devam etmektedir. Sadece 2017’de 7 milyon 720 bin 330 araç sorgulanmış, bunlardan 92 bin 519’una işlem yapılmıştır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here