İzmir Bağımsız Milletvekili Adayı Avukat Mehmet Şener Özterzi’nin “Hırızlığa Son Ver Bağımsıza Oy Ver” sloganı başına dert oldu. Önce savcılık tarafından ifadesi alınmak istenen Özterzi, seçim bürosunun da kapatılmak istendiğini iddia etti

Mehmet Emin AL

İzmir 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Avukat Mehmet Şener Özterzi’nin hazırladığı seçim afişinin üzerinde “Hırızlığa Son Ver Bağımsıza Oy Ver” sloganı başına dert oldu. Önce bir telefon ihabarı üzerine önceki gün savcılık talimatıyla emniyete ifade vermek üzere çağırılan Özterzi, ardından seçim bürosunun emniyet yetkileri tarafından kapatılmak istendiğini iddia etti.

ŞİKAYET YOK İHBAR VAR
İzmir 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Özterzi seçim afişindeki “Hırızlığa Son Ver Bağımsıza Oy Ver” sloganından dolayı emniyete bir ihbar telefonu geldiği ve bu nedenle ifade vermek üzere emniyete çağrıldığını kaydetti. Özterzi, “Beni emnieyte çağırdılar ihbar edilmişim. Ortada bir şikayet yok, sadece bir telefon ihbarı var. Sonra savcılığa gittik çağıran savcı tatile çıkmış.YSK hakimlerine gittim böyle bir şikayet yok diyorlar. Bağımsız bir aday olarak yaşadıklarım, seçim serbestisine, eşitlik ilkesine aykırı bir durumdur. O halde ben de rakibi olduğum herhangi bir adayı bir telefonla ihbar edeyim. Böyle hukuksuz bir muamele olamaz. Ben sloganımda hırsızlar demiyorum. Hırsızlığa son diyorum. Araba teybi çalmak suçtur. Herhangi bir eşya çalmak suçtur. Bir aday olarak toplumdaki hırsızlıkları bitireceğime dair söz verebilirim. Ben de hırsızlığa son vermek üzere seçim propagandası yapmış olabilirim” dedi.

BÜROMU KAPATMAK İSTEDİLER
Avukat Özterzi konuşmasında ayrıca 3 gün önce emniyetten görevlilerin gelip seçim bürosunun açıldığına dair bir bildirimde bulunulmadığı gerekçesiyle kapatılmak istendiğini illeri sürdü. Özterzi “Daha 3 gün önce polisler gelip büromun açılışını bildirmediğim için kapatmak istediler. Ben de daha önce defalarca belediye başkan adayı oldum ve bir haftalık süre olduğunu söyledim. Hiç bir dönemde bu kadar baskı görmedim. Seçim çalışmalarını bıraktık bu ihbar telefonu ile uğraşıyoruz. Seçim çalışmalarımı yapamaz duruma geldim. Yaşadıklarım eşitlik ilkesine aykırıdır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here