CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, referandum çalışmalarına Siirt’te devam etti. İki gün boyunca Siirt’te esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Atila Sertel, kahvehanelerde yaptığı konuşmalarda referandumda neden hayır denmesi gerektiğini anlattı. Siirt halkına sandığa gitmeleri yönünde çağrıda bulunan Atila Sertel, “16 Nisan’da sandığa gidin ve hayırları çoğaltın. Çünkü bu referandumda verilecek hayır oyları Türkiye’nin hayrınadır” dedi.

Siirt halkının büyük ölçüde kararını verdiğini gördüğünü ve referandumda tek kişi rejimine “Hayır” diyeceğini ifade eden Sertel, “AKP iktidarının bölgedeki yoğun baskıları, belediyelere atanan kayyımlar, gerek KCK ile ilgili gerekse FETÖ ile ilgili olarak suçsuz yere işlerinden edilenler, gençlerin büyük çoğunluğunun işsiz olması, halkın yoksulluğa mahkum edilmesi gibi birçok sebepten dolayı Siirt halkı tepkili. Siirt halkı bu anayasa değişikliğinin yalnızca bir kişinin isteklerini yerine getirmek için yapıldığının farkında ve tek kişi rejimini istemiyor. Bu nedenle 16 Nisan’da sandıkta hayır diyerek tepkisini ortaya koyacak” diye konuştu.

Devlet imkanlarının vatandaşın üzerinde baskı aracı olarak kullanılmaya çalışıldığını da söyleyen Atila Sertel, Siirt’teki vatandaşların İŞKUR aracılığıyla sağlanan geçici işlerle “Evet” demeye zorlandığını anlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here