Sosyal ve kültürel hizmetlerin yanı sıra altyapı çalışmalarına da hız veren Karşıyaka Belediyesi, Şemikler Mahallesi’ne 2 ayda, 7 bin 500 ton asfalt döktü. Sorunlu sokakları sil baştan elden geçiren belediye ekipleri, Karşıyakalıları toz ve çamur derdinden kurtardı, bozuk yol çilesine son verdi.

GÜNDE 120 TON ASFALT
Kentsel dönüşüm ve yeni yapılaşma nedeniyle altyapı sorunlarıyla boğuşan Şemikler Mahallesi, Karşıyaka Belediyesi’nin asfaltlama çalışmaları sonrasında modern bir görünüme kavuştu. Günde 120 ton asfalt dökülen yollar altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla da sorunsuz hale getirildi. 2 ayda, 7 bin 500 ton asfalt döken Karşıyaka Belediyesi şantiye ekipleri aynı zamanda yol yenileme çalışmalarının yanında kanalet ve bordürleri de yenileyerek mahalle sakinlerinin yüzünü güldürdü.

YENİ YOLLAR VE PARKLAR
2015 yılı bütçesinde en büyük payı 35 milyon lirayla altyapı çalışmalarına ayıran Karşıyaka Belediyesi, yıl içerisinde Karşıyaka sokaklarında 13 milyon liralık bütçeyle yol yenileme çalışması yapacak. Karşıyaka’nın sokaklarını şantiyeye çeviren belediye, ulaşımı kolaylaştıran, can ve mal güvenliğini sağlayan çalışmalara ağırlık vermeye devam edecek. Modern bir görünüme kavuşturulan sokakların yanında çalışmalar kapsamında yeni park ve yeşil alanların kazandırılması da sağlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here