Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen “Uluslararası Çocuk Futbol Turnuvası” kortej yürüyüşüyle başladı. Brezilyalı ünlü yıldız Roberto Carlos’un da, plaj futbol karşılaşmalarını izlemek için Seferihisar’a geleceği açıklandı.
25-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek futbol turnuvasına Fenerbahçe Spor Okulları, Almanya’dan Hamm, KKTC’den Yeniboğaziçi, Irak’tan Duhok, Şanlıurfa Halfeti, Çanakkale Gökçeada, Diyarbakır Sur, Manisa Soma ve Seferihisar Spor takımları katılıyor. Ayrıca Halfeti’nin Kız Futbol Takımı da Seferihisar Spor kız futbol takımıyla gösteri yapmak için Seferihisar’a geldi.
Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi sol beki kabul edilen Real Madrid ve Fenerbahçe’nin eski yıldızı, Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Ünlü Futbol Adamı Roberto Carlos Seferihisar’daki turnuvaya katılacak. 26 Mayıs Salı veya 27 Mayıs Çarşamba günü Seferihisar’a gelmesi beklenen Roberto Carlos, Akarca Spor Plajı’nda plaj futbol karşılaşmalarını izleyecek.
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Yurtiçi ve yurtdışından 160 genci misafir edeceğiz. Umuyorum ki çocukların kurduğu bu barış köprüleri büyüklere örnek olur” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here