İş adamı Ali Sabancı, TOBB İzmir İl Genç Girişimciler Kurulu ile buluştu. Sabancı girişimcilere örnek olmaları ve örnek yaratmaları önerisinde bulundu

Çalışmalarını Ege Bölgesi Sanayi Odası koordinatörlüğünde sürdüren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir İl Genç Girişimciler Kurulu, Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Sabancı ile bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. İzmirli genç girişimcilerle tanışan Ali Sabancı, çalıştıkları şirketler ve yaptıkları girişimler hakkında da bilgi aldı. Sabancı, çok ortaklıkla yapılacak projeler hakkında samimi değerlendirmelerde bulunurken, “Birbirleriyle sık görüşen bir grup genç girişimcinin kurduğu şirket kulağa gerçekten hoş geliyor. Ancak işin içine para girince diğer hissedarlara hesap vermek zorundasınız. Herkesin eşit hissedar olduğu çok karar vericili şirketlere dikkat edin. Çok kafadan ses çıkınca iş sarmala gidiyor” dedi.

ROL MODEL OLUN

İzmirli genç girişimcilerin tarzından da etkilendiğini belirten Sabancı şunları söyledi:

Girişimcilik insanın içinde olacak. Sizlerin de örnek olmanız, örnek yaratmanız lazım. Rol model olma ihtimaliniz var. Mentor havuzu oluşturarak teknoparklardaki girişimcilere de destek verebilirsiniz. Dünyaya aile şirketlerini kuranların omuzlarından bakıyoruz. Onlara saygımız sonsuz ama şirketleri daha iyi yönetirsek geleceğe daha iyi şeyler bırakırız.”

TOBB İzmir İl Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Selim Kacar da, “Girişimcilik başkenti İzmir hedefimize yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla geleceğe yatırım yapıyoruz. Herkesin bir fikri var ama nasıl ilerleyeceğini bilmiyor. Biz bu kıvılcımı yakabilecek yeriz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here