Bucaspor Başkanı Kayışlı’nın göreve devam edecekleri açıklamasının ardından Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, güven tazeleme açısından kongre kararı alınması gerektiğini belirtti

PTT 1’inci Ligi’nde küme düşerek gelecek yıl 2. Lig’de mücadele edecek Bucaspor’da Başkan Çetin Kayışlı, kongre kararı almayacaklarını, göreve devam edeceklerini FIFA kanalıyla gelen transfer yasağını kaldırmayacaklarını açıklamıştı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina yaptığı yazılı açıklamayla camiaya kongre çağrısı yaptı. Piriştina bazı futbolcuların satılacağı yönünde haberler aldıklarını bunun kulübe ihanet olacağını ifade etti. Piriştina’nın açıklamasından satır başları şu şekilde; “Ticarette ve siyasette olduğu gibi, sporda da, bir başarısızlık söz konusu olduğunda, yönetim mekanizmalarının, üyeler nezdinde “güven tazeleme” gerekliliği doğmaktadır. Bunun yolu da kongreden geçmektedir. Bucaspor Kulübü’de böylesi bir süreçten geçmektedir. Mevcut yönetim, bu kulübe gönül vermiş üyelerinin “güvenoyu”na başvurmak üzere acil olarak kongreyi toplamak zorundadır. Kongreler, her şekilde, yenilenme, tazelenmedir. Bu süreçte, heyecanla, aşkla, inançla ve bütçeyle yönetime talip olanlar da olacaktır.

İhanet etmeyin

Son günlerde, transfer yasağı bulunan Bucaspor’da bazı futbolcularımızın satılacağı yönünde duyumlar alıyoruz. Bu, Bucaspor’a ihanettir. Yeni futbolcularla kadromuzu güçlendirmemizin önünde duran transfer yasağı gerçeğini görmezden gelip, sahip olduğumuz kadroyu böylesine “pervasızca” dağıtmak büyük sorumsuzluktur. Kongre sonrası oluşacak yeni yönetimin ilk işi de transfer yasağını kaldırmak olacaktır”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here