Altay yönetimi, 3.Lig Play Off yarı final maçı sonrası İzmir ve İzmirliler’e hakaret ettiği iddiasıyla Çorum Belediyespor Başkanı Zeki Gül hakkında suç duyurusunda bulundu.

ALTAY yönetimi, 3’üncü Lig 1’inci Grup Play Off yarı final serisi sonrası İzmir ve İzmirliler hakkında hakaret içeren sözler sarf ettiği iddiasıyla Çorum Belediyespor Başkanı Zeki Gül hakkında suç duyurusunda bulundu. Altay Spor Kulübü ve Başkan Özgür Ekmekçioğlu adına hazırladığı şikayet dilekçesini İzmir Cumhuriyet Savcılığı’na teslim eden avukat Cem Torunoğlu, Çorum Belediyespor Başkanı Zeki Gül’ün, ‘basın yoluyla hakaret, tehdit, iftira, suç işlemeye tahrik, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlarını işlediğini’ öne sürdü.

Final maçı beklendi

Avukat Torunoğlu dilekçesinde Zeki Gül hakkında kamu davası açılmasını talep etti.Zeki Gül’ün, 8 Mayıs’da İzmir’de oynanan ve 4-0 Altay’ın galibiyeti ile sona eren maçtan sonra bir internet sitesine verdiği röportajda sarf ettiği sözleri noter kanalıyla tespit ettiren Altay Spor Kulübü, şikayet için takımın motivasyonunun bozulmaması için Kocaelispor ile final karşılaşmasının tamamlanmasını beklemişti.

Ne demişti?

Çorum Belediyespor başkanı Zeki Gül, bir internet sitesine yaptığı açıklamada, “İzmir’de neler olmadı ki? Sert sözler söylemek istemiyorum ama şerefsizliğin, haysiyetsizliğin, namussuzluğun, ahlaksızlığın zirvesini yaşadık. İzmir kendisini medeni bir memleket zanneder. Hiçbir şehirde bu kadar kabalık, yobazlık ve terbiyesizlik görmedim” ifadeleri yer almıştı.

İlk ayrılan Emre Hasan

Şampiyonluğun coşkusunu yaşayan Altay’da bir yandan da yeni sezon kadrosu şekillenmeye başlıyor. Sözleşmesi Mayıs ayı sonunda bitecek orta saha oyuncusu Emre Hasan Balcı’nın Tire 1922’yle prensipte anlaştığı öğrenildi. Özellikle ikinci yarıda formasına uzak kalan orta saha oyuncusu 30 yaşındaki futbolcu, 27 defa siyah beyazlı formayı terletti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here