Altınordu son 3 haftada 9 puan topladı. Özellikle içeride oynadığı son iki maça gençler damga vurdular. Yazmıştım! Hüseyin Hocam gençlerden medet um diye! Altınordu teknik patronu Hüseyin Eroğlu son lig maçında kaleyi 2000 doğumlu Berke’ye emanet etti. Sadece 17 yaşında olan bu genç kaleci ilk defa profesyonel bir lig maçında, hem de ilk 11’de forma giydi. Daha önce U15-U16-U17 milli takımlarımızda forma giymişti. Ama lig maçı başka bir şey! Açıkçası maç içerisinede bir iki hata yapmadı değil! Önemli de değil! Gol olmadı… Olsa ne olurdu? Hiç birşey… Türk futboluna bir kaleci daha armağan edildi nokta.
***
Gelelim Karşıyaka’ya… Futbol takımı 2.Lig’de… Düşmez de, kalkmaz da… Seneye Allah kerim! Basketbol takımı deseniz Basketbol Süper Liginde… Ona da bir şey olmaz birkaç yıl! Diğer amatör branşlarda zaten her kulüp gibi bir iyi, bir kötü… Sıkıntı yok yani!
Şimdi, bir zat-ı muhterem var ya! Hani sponsorları bunların… Elimi, eteğimi çekeceğim falan dedi! Karşıyakalı normalde buçuğuz biz, ayrıyız der ama! Konu vatan ve Cumhuriyet olunca bütün İzmir birleşiverdi bu arkadaşa karşı! Yahu izin verin bıraksın! Bakın İzmirspor’a! Ne olmuş amatör ligde oynuyorsa! Takım, ha Atatürk Stadı’nın içinde oynamış, ha yan sahalarında! Ne fark eder! İnsanın yeter ki içinde olsun! Göztepe’yi hatırlayın! Amatör Ligde Alsancak Stadında 5-6 binlere oynamıyor muydu?
Ayrıca bu arkadaşların üretim tesisleri Bornova’da… Bornova’daki spora -ki 40 tane amatör kulüp var- bir kuruş faydanız olmamış bugüne kadar! Hangisi batmış? Hangisi kepenk indirmiş? Aslanlar gibi sporcu üretmeye devam ediyorlar. Buca’sından, Altınordu’suna, Altay’ından, Karşıyaka’sına kadar gönderiyorlar! Hem de top, eşofman, yağmurluk karşılığında…
Biri gider, biri gelir! Mezarlıklar da vazgeçilmezlerle doludur! Ey İzmir’i kendine Pazar eylemiş sen! Bu İzmir ve İzmirli öyle bir çarpar ki, ne olduğunu, nereden gelip, nereye gittiğini anlayamazsın! Üsküdar’dan geçen at bile seni kurtaramaz büyük nokta!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here