İZMİR’de, Narlıdere Belediyesi, Gençlik ve Çiçek Festivali kapsamında, Ata’ya Saygı Korteji ile Sabahat Akkiraz ve Erdal Erzincan konseri düzenledi. Narlıdereliler, bayraklarını alarak korteje katıldı.

Narlıdere Belediyesinin Gençlik ve Çiçek Festivali kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlediği korteje bu yıl Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde hanıma yapılan hakaretlere tepki olarak vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ‘Ata’ya Saygı Korteji’ adı verildi. Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’a yapılan hakaretlere tepki göstererek korteje katılan Narlıdereli vatandaşlar, Mithatpaşa Caddesi’ni doldurdu. Korteje Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Parti Meclisi Üyesi Mustafa Moroğlu, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, eski Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar, CHP Narlıdere Kadın ve gençlik kolları üyeleri ve Narlıdereliler katıldı. Zübeyde Hanım’a yapılan haksızlığı asla kabul etmediklerini haykıran kortejin yolculuğu, festival alanı olan Narlıdere Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı’na kadar sürdü.

Festival programı Erdal Erzincan konseri ile devam etti. Erdal Erzincan, sazının teli ile festival alanını dolduran Narlıderelilerin gönüllerini fethetti. Bağlama virtüözü Erdal Erzincan özellikle solo performansı ile izleyenlerin büyük alkış aldı. Hemen ardından sahne alan Sabahat Akkiraz keyifli türküleri ile konser alanını dolduran kalabalığa müzik ziyafeti yaşattı. Sabahat Akkiraz konser programının sonlarına doğru Erdal Erzincan ile birlikte Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP PM üyesi Mustafa Moroğlu, CHP Narlıdere ilçe Başkanı Şahin Fırat’ı sahneye çağırarak, konserin kapanış türkülerini birlikte söyledi. Halay da çekilen final Narlıderelilerden alkış aldı.

narliderede-ataya-saygi-korteji-ve-konser_2292_dhaphoto1Festivalde Aşık Mahzuni beste yarışmasına jüri üyesi olarak ve verdikleri konser ile büyük renk katan ve katkı koyan Sabahat Akkiraz ile Erdal Erzincan’a Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur plaket ve çiçek verdi. Konser alanındaki coşkulu kalabalığa seslenen Narlıdere Belediye Abdül Batur, “Sevgili Narlıdereliler çok güzel bir gece yaşıyoruz. Sabahat Akkiraz Hanım Efendi ve Erdal kardeşimize çok teşekkür ediyorum. İsteyen istediğini yasaklasın, halkın gönlündeki sanatçının önünde hiç bir şey duramaz. İşte gönül dostlarınız burada. Bugün düzenlediğimiz Atamıza saygı kortejine katılımınız için, Atamıza göstermiş olduğunuz saygınız için onun değerli annesi Zübeyde Hanım’a göstermiş olduğunuz saygınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Narlıdere bir başkadır her zaman. 16 Nisan referandumunda göstermiş olduğu duruş Türkiye’den ses getirdi. Hayır dedi Narlıdere. Hayır demeye de devam edecek” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here