Menderes Belediyesi’nin düzenlediği 6. Çiçek Festivali’nin renkli görüntülere sahne oldu. Organizasyonda en güzel çiçek yarışması yapıldı, sanatçı Ferhat Göçer’in konser verdi

Menderes Belediyesi tarafından, Menderes Ordulular Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen 6. Çiçek Festivali coşkuyla başladı. 2 gün sürecek festivalin ilk gününde kortej yürüyüşü, halk oyunları, yarışmalar ve Ferhat Göçer konseri gerçekleşti. Etkinlik kapsamında kurulan stantlarda kesme çiçeğin en güzel örnekleri sergilenirken, Menderes Belediyesi tarafından etkinliğe katılanlara çiçek dağıtıldı.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ
6. Çiçek Festivali, Şelale Park önünden festivalin gerçekleştiği 19 Mayıs Stadı’na kortejle başladı. Korteje Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’nun yanı sıra AK Parti İzmir Milletvekili Adayı İbrahim Turhan, Menderes Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Karakuyu Zeybek Ekibi’nin öncülüğünde gerçekleşen kortejde vatandaşlara çiçek dağıtıldı.

EN GÜZEL ÇİÇEK
Etkinlik kapsamında üreticilere yönelik En Güzel Çiçek yarışması da düzenlendi. 10 dalda düzenlenen yarışmada dereceye girenler çeşitli ödüllerin sahibi oldu. Sektör temsilcilerinin jüri üyeliği yaptığı yarışmada Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’nun eşi Esra Soylu da jüri üyesi oldu. Yarışmada özellikle araç süsleme kategorisinde birbirinden ilginç çalışmalar dikkat çekti.

FERHAT GÖÇER COŞKUSU
Menderes Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin de gösteri sunduğu gecede Ferhat Göçer şarkılarıyla on binlerce Menderesli’ye unutulmaz bir müzik ziyafeti çekti. Eski ve yeni albümünden şarkılar seslendiren Göçer’e Başkan Soylu’da günün anısına çiçek takdim etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here