Altay’ın maddi destek bulmak için kolları sıvayan yeni yönetimini ilk girişiminden olumsuz yanıt aldı. Başkan Cihangir Marmara ve ekibi sponsorluk için görüştükleri Arkas Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas’ı ikna edemedi

ALTAY’ın destek ve sponsor alınması için Arkas’a yaptığı tekliften sonuç alınamadığı öğrenildi.
Göztepe’nin önce Altınbaş Holding, ardından Mehmet Sepil’le hayata dönmesi, Altınordu’nun Seyit Mehmet Özkan’la Türkiye’de ses getiren bir kulüp yapısına kavuşması, Karşıyaka’da ise Erdal Acar’la yeni bir hamle süreci başlaması üzerine gözler Altay’a çevrildi. Kurduğu voleybol takımı ile İzmir’in adını sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da duyuran Arkas Holding’in 3’üncü Lig’e düşen Altay’a sponsor olacağı iddiaları siyah beyazlıları heyecanlandırdı.
Geçtiğimiz günlerde Altay’ın önde gelen isimlerinden oluşan bir heyetin Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas’ı ziyaret ederek kulübe sponsor ya da destek olmasını istediği belirtildi. Altaylılar’ı son derece sıcak karşılayan Lucien Arkas’ın 101 yıllık kulübün 3’üncü Lig’e düşmesinden büyük üzüntü duyduğunu ifade ettiği, ancak kurum olarak voleybol, yüzme ve yelken dışında bir spor dalının içinde yer almak istemediklerini belirttiği bildirildi.

Öncelik Ömer Arslan’ın olacak

ALTAY’da Cihangir Marmara başkanlığındaki yeni yönetim, kulübe ihtarname gönderen oyunculardan öncelikle stoper Ömer Arslan’ın 35 bin TL’lik alacağını ödeme kararı aldı. Teknik direktör Yalçın Koşukavak’ın, “Savunmada eksiğimiz var. Ömer mutlaka kalmalı” şeklinde rapor verdiği, ayrıca 62 bin TL alacağı olan ön libero Cuhmur Yılmaztürk’ün de kadroda tutulmasını istediği öğrenildi. Kaynak bulunması halinde yine 62 bin TL alacağı olan Serkan Silan’a da ödeme yapılacağı bildirildi. Bu arada yönetim görev dağılımını gerçekleştirdi.

Görev dağılımı yapıldı

Alex Padulano ve Ercüment Atik asbaşkan, Mehmet Mütevellioğlu basın sözcüsü, Ferit Yakmaz muhasip üye oldu. Can Barhan profesyonel şube, Serkan Çınarlı ve Ufuk Cücü amatör şubeler, Ahmet Erboy ve Polat Özen altyapı, Cemil Kaya taraftar, Ali Arslan tesisler, Ahmet Çoker sağlık komitesi, İrfan Aysal, Giuliano Gloghini, Turan Güven ve Melih Uçar sosyal işlerden sorumlu oldu. Kulüp Müdürü Erman Ertaş da görevinden istifa etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here