Güzelyalı Fuat Göztepe Parkı’ndaki yılsonu etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Sergi ve performanslarla zenginleşen etkinlikte Konak Belediyesi kursiyerleri yeteneklerini konuşturdu

Konak Belediyesi’nin Güzelyalı, Alsancak ve Eşrefpaşa Kültür Merkezleri’nde açtığı ücretsiz kültür-sanat kurslarına katılan kursiyerler bir yılda öğrendiklerini düzenlenen yılsonu etkinliğinde sergiledi. Baleden seramiğe, kemandan resme kadar pek çok alanda, farklı yaş gruplarından kursiyerlerin yer aldığı etkinlik Güzelyalı Fuat Göztepe Parkı’nda gerçekleştirildi. Düzenlenen sergi ve gösteriler vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü. Kursiyerler öğrendiklerini gösterme fırsatı bulurken, parka gelenler de renkli bir gün geçirme şansı buldu.

SANAT PARKI OLDU
Gün boyu birçok sanat dalına ev sahipliği yapan Güzelyalı Fuat Göztepe Parkı’nda ilk sahne tecrübesini yaşayan ve ilk kez eserlerini sergileme şansı bulan kursiyerlerin mutluluk ve heyecanı yüzlerine yansıdı. Parktaki amfitiyatroda gerçekleşen dans gösteri büyük beğeni toplarken, minik kursiyerlerin keman, piyano, gitar dinletileri ve bale gösterisi ayakta alkışlandı. Açılan resim sergileriyle renklenen parkta, Pervin Özdemir Seramik Atölyesi öğrencileri de kurdukları stantlarda hem eserlerini sergiledi, hem de atölye çalışması yaptı.

KONSERE BÜYÜK İLGİ
Etkinliklerin akşam bölümünde ise Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği şöleni yaşandı. Hakan Akmaz yönetiminde verilen bağlama konseri dinleyenlere keyifli anlar yaşatırken, şef Servet Önder yönetimindeki koro da birbirinden güzel Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirdi. Büyük beğeni toplayan konserlerde dinleyiciler de şarkılara eşlik etti. Unutulmaz bir gecenin yaşandığı etkinlikte Mavi Sanat Müzik Grubu da sahne alarak renk kattı. Gençler söyledikleri şarkılarla seyircileri coşturdu. Konak Belediyesi’nin kültür merkezlerinde eğitim gören kursiyerlerin sergileri 12 Haziran da ise Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi’nde fotoğrafçılık kursiyerlerinin yılsonu sergisi ile devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here