Kültürpark Rotary Kulübü, TESCO KİPA ile birlikte başlattığı Proje Refakat’ın birinci ayağını tamamladı. Proje kapsamında 177 bin 252 parça konfeksiyon ürünü ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı

Aydın ÇETİNKAYA / KÜLTÜRPARK Rotary Kulübü TESCO KİPA ile işbirliği yaparak başlattığı Proje Refakat’ın birinci ayağını tamamladı. Tesco Kipa’dan alınan 177 bin 252 parça konfeksiyon ürünü, 34 günlük çalışma sonucunda, Kültürpark Rotary Kulübü Başkanı Ozan Uslu ve Proje Refakat Komite Başkanı Sinem Çolakoğlu’nun koordinasyonunda ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

35 BİN KİŞİYE ULAŞILDI

Proje Refakat adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 177 bin 252 adet ürünün bulunduğu 2 bin 776 adet koli açılarak ürünler gruplara ayrıldı. Kulüp üyelerinin 3 bin 856 saat mesai harcayarak gerçekleştirilen çalışma sonucunda, okullar, hastaneler, üniversiteler ve sivil toplum örgütleri başta olmak üzere 103 kurum vasıtasıyla 35 binin üzerinde ihtiyaç sahibine ulaşıldı. Kültürpark Rotary Kulübü tarafından Küçük Kulüp Alliance’ta düzenlenen toplantıya katılan Tesco Kipa F&F Ülke Müdürü Ruhsar Yeniay ve Tesco Kipa Giyim Bölge Müdürü Savaş Paykoç; Tesco Kipa’nın daha önce de buna benzer projelere imza attığını ancak en yüksek bütçelisinin Proje Refakat’te yaşandığını belirterek, Kültürpark Rotary Kulübü’nün projeyi profesyonelce ele aldığını ve çok sayıda ihtiyaç sahibine ulaşılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. İki kurumun ilerleyen günlerde yapabileceği işbirliklerinin görüşüldüğü toplantının sonunda, Kulüp Başkanı Ozan Uslu ve Proje Rekafat Komite Başkanı Sinem Çolakoğlu, Tesco Kipa yetkililerine günün anısına bir plaket armağan etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here