Karşıyaka’da yönetimin ani bir kararla göreve getirmeyi düşündüğü Cüneyt Dumlupınar, “Futbola da antrenörlüğe de yuvam Karşıyaka’da başladım. İkinci şampiyonluğu doğup büyüdüğüm yerde kazanmayı çok isterim” dedi

PTT 1. Lig’de şampiyonluk hedefleyen Karşıyaka’nın sürpriz bir kararla teknik direktörlük görevine getirmeye hazırlandığı Cüneyt Dumlupınar, büyük bir heyecan ve gurur yaşadığını söyledi. Geçen sezon aynı ligde Kayserispor’u şampiyon yapıp bu başarıya ulaşan en genç teknik direktör olarak tarihe geçen 35 yaşındaki Cüneyt Dumlupınar, “Futbola da antrenörlüğe de yuvam Karşıyaka’da başladım. Kayseri’de bir ilki başardım. Üst üste ikinci şampiyonluğu doğup büyüdüğüm yerde kazanmayı çok isterim. Karşıyaka’nın yeni oluşumda bana değer verip görev önermesine çok sevindim” dedi.

Yeşil kırmızılılarda Dumlupınar, bugün Başkan Ali Erten, sponsor Erdal Acar ve yöneticilerle yeniden görüşerek sözleşme imzalayacak. Karşıyaka, Dumlupınar’la el sıkışmasının ardından genç teknik direktörle Kayseri’de şampiyonluk yaşayan isimlere de kanca attı. Daha önce aynı takımdan orta saha Mehmet Eren Boyraz’la prensipte anlaşan Kaf Kaf, Portekizli stoper Henrique Sereno Fonseca, orta saha Abdullah Durak ve sol bek Çağlar Birinci’yle ilgileniyor. Bu üç futbolcunun da kulüpleriyle sözleşmesi bitti.

İki Mehmet ayrıldı

KARŞIYAKA’da alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle Futbol Federasyonu’na başvuran isimlerden Mehmet Sıddık İstemi, yasal sürede ödeme yapılmayınca sözleşmesini tek taraflı feshetti, Mehmet Yiğit de fesih hakkı kazandı. Yeni bir kadro oluşturacak yeşil kırmızılılarda daha önce sözleşmesi süren isimlerden Juninho, Shukurov ve Servan ayrıldı. Ahmet Arı, Behram, Can Erdem, Kahe, Cenk Güvenç, Mehmet Ayaz, Mustafa, Onur Alkan ve Rıdvan’ın ise sözleşmeleri bitti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here