İzmir’in Konak ve Çiğli belediyelerinin açtığı kursları başarıyla bitiren kursiyerlerin bir yıllık emekleri görücüye çıktı. Sergilenen ürünler büyük beğeni topladı

Konak Belediyesi’nin 7 semt merkezinde açtığı hobi ve mesleki eğitim kursları sona erdi. Konak İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ebrudan el nakışına, ahşap boyamadan gümüş kazaz örücülüğüne kadar 34 farklı dalda verilen kurslardan bu yıl üç bine yakın kişi faydalandı. Basmane Semt Merkezi’ndeki yılsonu sergisinin açılışını Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş yaptı. Sergiye kursiyerlerin yanı sıra Konak İlçe Halk Eğitim Müdürü Yasin Öztürk, semt merkezi sorumluları, kurs eğitmenleri ve kursiyerlerin aileleri katıldı.
Sergiyi gezen ve ürünleri çok beğenen Pekdaş, semt evleri ile ilgili projelerin devam edeceğini söyledi. Müdür Yasin Öztürk de, Konak’ta açılan kurslarla Türkiye rekorunu kırdıklarını belirterek bunda Konak Belediyesi’nin payının büyük olduğuna söyledi.

ÜRÜNLER ÇOK KIYMETLİ
Çiğli Belediyesi kursiyerleri de hazırladıkları el sanatları sergisiyle göz kamaştırdı. 7 farklı branşta açılan kursların yılsonu sergisi, belediye sergi salonunda gerçekleştirildi. Serginin açılışını Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, meclis üyeleri ve kursiyerler yaptı. Başkan Arslan “El emeği bu ürünler bizim için çok kıymetli. Kadınlarımız olmazsa bu kültürü yaşatma şansımız da yok. Bu yüzden kurslarımız önemli bir amaca hizmet ediyor” dedi.
Belediyenin düzenlediği el sanatları ve beceri kurslarına katılan 84 kursiyer katılım belgelerini Başkan Hasan Arslan’ın elinden aldı. Açılışın sonunda Başkan Arslan’a, tüm kursiyerlerin emeğinin olduğu “iğne oyalı işlemeli tepsi” hediye edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here