Seçimlere az bir zaman kala televizyonlar açık oturum ve canlı bağlantılarla tam gaz gidiyor. Adeta hangi kanalı seyretsem diye oradan oraya kumandayı elden bırakamıyoruz. Yetişmek olanak dışı.

Önce gelelim TRT’ye…

Milletin parası ile yayın yapan ancak hükümetin borazanı kanalımız adeta ilk okul müsameresi gibi yayın yapıyor. Bu hafta tarihi bir mekandan canlı yayın yapıyorlar. Başbakan sahnede, karşısında ise Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanı ile tanımadığımız biri türbanlı iki gazeteci. Soru sorarlar mı diye bekliyorum. Ne gezer.
Tebrik etmek lazım. Bu kadar kendin pişir kendin ye. Ne diyelim. Afiyet olsun.
Başka bir kanala geçiyorum. Kalabalık kadro canlı yayında. Bu meslekdaşlarımız, açık oturumda Doğan Medya grubuna veryansın ediyor. Doğan medya grubunun sözcüsü filan değilim ama bildiğim bir kural var. Suçlamalara hedef olan grubun hani savunma hakkı? Sen madem eleştireceksin o gruba da söz hakkı vermek zorundasın.
Bize öğretilen bu kuralları yıllarca uyguladım. Daha sonra üniversite de ders olarak verdim. O günden bu güne ne değişti de böyle oldu.

Aslında en büyük suçlu RTÜK. Çünkü yapılan yayınlarla ilgili şikayetleri alacak. Nerede o günler. Üyelerinin çoğu Hükümet yanlısı olduğu için oradan bir yaptırım çıkmaz.
Kim bu yayınlara engel olacak?
Örneğin Cumhurbaşkanın meydanlara inmesine hiç kimse engel olamaz. Çünkü yasada boşluk var. Şikayetlerin gündeme gelmesi olanaksız.
Şimdi soracaksınız hangi kanalı açıp haberleri alacağız. Bu sorunun cevabı bence bütün haber kanallarını gezinin bir kanala bağlı kalmayın. Çünkü birinin ak dediğine diğere kara diyor. Sonuçta bir kanala bağlı kalmadan haberleri izleyin.

Hoşça kalın dostlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here