Karşıyaka’daki yeşil alan oranını artırmak ve vatandaşlara daha huzurlu ortamlar yaratmak için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, kente iki yeni park birden kazandırdı.

Karşıyaka Belediyesi, Girne Kültürpark önü ve Dedebaşı’nda iki yeni park açtı ve vatandaşlardan tam not aldı. En çok ilgiyi ise ‘selfie’ heykeli gördü.
Dedebaşı Mahallesi’ne modern bir park kazandırmak için uzun süredir çalışan Karşıyaka Belediyesi, vatandaşların öneri ve taleplerini de dikkate alarak yeni bir yaşam alanı yarattı. Planlarda park alanı olarak gözükmesine rağmen uzun yıllardır boş bırakılan arazi, park haline getirildi. Modern spor aletlerinin konduğu park içine, kauçuk zeminden 160 metrelik parkur da yapıldı. Park içindeki ağaçlara göre proje hazırlanarak yeşil doku korundu. Park içine, Dedebaşı Spor Kulübü için de kulüp binası inşa edildi.

PARKTA ‘SELFİE’ SEVİNCİ
Girne Kültürpark’ın, Girne Caddesi’ne bakan kısmında inşa edilen Girne Parkı ise çağdaş kent mobilyaları ve estetik süs havuzları ile beğeni topladı. En çok ilgiyi ise “Selfie Çeken Gençler” heykeli gördü. Başkan Akpınar ve Karşıyakalılar, heykellerin arasına girerek “selfie” çektirdi. Her iki açılış törenine de vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Hizmete alınan bu iki park ile birlikte, Karşıyakalılar için son bir yılda 9 yeni park yaratılmış oldu. Belediye ekipleri, 50 parkta ise bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi.

SELFİE HEYKELİ
Yeşili ve doğayı korumak için tüm güçleriyle çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Parklarımız gibi Selfie heykelimiz de büyük beğeni topladı ama bizimki Sadrazam değil, halk selfiesi. Karşıyakamıza hizmet etmeye ve ilçemizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here