Yeşil kırmızılı kulüpte yönetim alacakları olan eski futbolcularla pazarlığa oturdu. Görüşmelerde toplam 500 bin TL indirim sağlanırken Erçağ ve Adnan Güngör’ün bu konuda taviz vermediği öğrenildi

KARŞIYAKA’da kongreden bir gün sonra, Futbol Federasyonu’nun talimat değişikliğiyle icralık futbolcu ve teknik adamlara olan 2 milyon 800 bin TL’lik icralık borcundan kaynaklanan yeni transfer yasağını kucağında bulan Ali Erten başkanlığındaki yönetim, alacaklılarla pazarlığa oturdu. Eski futbolculardan Özgür Bayer, Barış Memiş, Burak Karaduman, Osman Bozkurt, teknik direktör Sait Karafırtınalar ve ekibi ile yapılan görüşmede toplam 500 bin TL indirim sağlanırken, Erçağ Evirgen ile Adnan Güngör’ün indirime yanaşmadığı bildirildi. Yabancı oyuncular Ronieli ve Dalmat’la görüşmeler ise sürüyor.
Yeşil kırmızılı yönetim, indirim sağlanan dosyaları, borçları temizleyip kulübe Süper Lig’e çıkması için destek olacağını açıklayan İstanbullu işadamı Erdal Acar’a gönderdi. Yine eski futbolculardan Tiago ve Baykal Can’ın 1 milyon 266 bin TL’lik alacağından kaynaklanan transfer yasağını, kongre öncesi kulübe bağış yaparak kaldıran Erdal Acar, bu dosyaları da ödeme sözü verdi. Borçları nedeniyle geçen sezon başında 1 puan silme cezası alan ve daha sonra bu cezası ertelenen Karşıyaka, vergi borçlarını daha önce taksitlendirdi.

YENİ TALIMAT CAN YAKACAK
Futbol Federasyonu’nun yeni talimatı futbolcu, teknik adam, personel ve devlet kurumlarına kesinleşmiş borcu olan kulüplerin başını çok ağrıtacak. Talimat şöyle: “Kulüplerin; TFF Yönetim Kurulu, diğer Kurullar ve mahkemelerce, FIFA ve UEFA Yargı Kurulları ve CAS (Spor Tahkim Mahkemesi) tarafından verilen kararlar da dahil olmak üzere TFF’ye, kulüplere, futbolculara, teknik adamlara, sağlık personeline, lisanslı futbolcu temsilcilerine, lisanslı müsabaka organizatörlerine, kulüp çalışanlarına, Vergi Dairelerine, Sosyal Güvenlik Kurumu’na kesinleşmiş borçlarının bulunması halinde, bu borçların ödendiği veya yapılandırıldığı belgelendirilmedikçe, başka kulüplerden yapacakları transferlere ait sözleşmeler tescil edilmez.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here