TFF’nin yapılan itiraz üzerine Transfer Talimatnamesi’nde değişikliğe gitmesi alacaklılarla boğuşan yeşil kırmızılı kulübün önünü açtı

FUTBOL Federasyonu Tahkim Kurulu’nun Beşiktaş, Fenerbahçe ve İstanbul Başakşehir’in itirazı üzerine 20 Mayıs’ta düzenlediği Transfer Talimatnamesi’nde değişikliğe gitmesi, Karşıyaka’yı biraz olsun rahatlattı. Üç kulübün itirazını değerlendiren Tahkim Kurulu, icralık olmuş futbolcu ve teknik adam alacaklarını transfer yasağı kapsamından çıkardı. FIFA, UEFA, CAS veya yerel mahkemelerce kesinleşmiş oyuncu, teknik adam, personel borcu, SGK ve vergi dairelerine ödenmemiş veya taksitlendirilmemiş borcu olan kulüpler yine transfer yapamayacak.

BORÇ YARIYA İNDİ

21 Mayıs’taki kongre sonrası bir bölümü, icralık olan 2.8 milyon TL tutarındaki borçtan kaynaklanan yeni bir transfer yasağını önünde bulan Karşıyaka yönetimi, bu değişiklikle biraz olsun rahatladı. 2.8 milyon TL’lik borç, icralık dosyaların çıkmasıyla 1.7 milyon TL’ye indi.
Eski futbolcular Tiago ve Baykal Can’a olan 1 milyon 266 bin TL borcu kongre öncesi ödeyerek ilk transfer yasağını kaldıran işadamı Erdal Acar, bu borcu da ödeme sözü vermişti. Acar’ın mali müşaviri borçlarla ilgili ödeme planı çıkarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here