Çocuklara doğa ve hayvan sevgisini aşılamayı hedefleyen Karabağlar Belediyesi ‘Doğal Yaşamı Koruma Projesi’ni başlattı. Proje kapsamında iki farklı etkinlik düzenlendi

Karabağlar Belediyesi çevre duyarlılığını artırma ve doğayı koruma kapsamında gerçekleştirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. Çocuklara çiçek ve hayvan sevgisini aşılamayı hedefleyen belediye “Doğal Yaşamı Koruma Projesi”ni hayata geçirdi. Proje kapsamında Karabağlar Belediyesi Fidanlığı ve Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde iki ayrı etkinlik düzenlendi. Her iki etkinliğe de Emrullah Efendi İlkokulu 4. sınıf öğrencileri katılarak keyifli dakikalar geçirdiler.

KEYİFLİ BİR GÜN
Projenin ilk bölümü olan ‘Çocuklar Çiçeklere Benzer’ sloganıyla gerçekleşen etkinlikte, çocuklar çiçek fidanlarını saksılara dikerek çiçeklerin can suyu denilen ilk sulamasını gerçekleştirdiler. Fidanlıkta düzenlenen etkinliğin ardından çocukların ikinci durağı Karabağlar Belediyesi Hayvan Barınağı oldu. “Hayvan Dostu Çocuklar” sloganıyla gerçekleşen etkinlikte, çocuklar kedi ve köpeklerle ilgili merak ettikleri soruları Veteriner İşleri Müdürü Murat Aras ve veteriner hekimlere sordu. Çocuklar daha sonra yavru köpekleri severek keyifli dakikalar geçirdiler. Etkinlik sonunda çocuklara hayvan sevgisini bilinçlendirmek amacıyla veterinerlik el kitabı hediye edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here