Sezonun ilk yarısını lider bitirince keyfimize diyecek yoktu! Yıların Süper Lig hasretini sona erdirecek bir göstergeydi ya bu! Bir iki hafta sonra, olsun ikinci olunca da Süper Lig’e çıkılıyor demeye başladık! Bir iki hafta daha geçti… Hala ikincilik şansımız varları konuşuyorduk! Sonra, bir iki hafta daha… İkincilik zor gibi ama play-off garanti… Bir, iki, üç, dört hafta daha derken… Sırasıyla üçüncülük, dördüncülük, beşincilik de gitti! Ama altıncılık da play-off için yeterliydi ya, olsun! O da ne? İlk altının dışında kalan ve hayalleri ötelemiş gibi görünen bir Göztepe… Ama yine olsun! Hala altıncılık için bir şans var!

***

Göztepe’nin düşüşü kadar Altınordu’nun yükselişi de konu etmeye değer doğrusu! Ama döviz kuru gibi mübarek… Biri yükselirken diğeri düşüyor! Aynı anda ikisi de ilk altıda yer alsa ne güzel olur değil mi? Bekleyip göreceğiz.
***
Menemen Belediyespor’un TFF 1.Lige çıkabilmek için Play-offlara kaldığını ve ilk maçını içeride kaybettiğini ama futbolda her şeyin mümkün olabileceğini belirteyim! Altyapılarının önümüzdeki sezon Hilmi Bozkurt hocaya emanet edileceğini duydum. Disiplinli tavırları ve özellikle Doğu Avrupa ülkelerinin futbol zihniyetini iyi bilen olarak tanıdığım Hilmi Hocanın Menemen Belediyespor’a büyük katkısının olabileceğini düşünüyorum. Tabii üst yapı alt yapıdan geleni kabul ederse! Yılların Altay’ı da TFF 2.Lig için play-off oynuyor. İlk maçlarını deplasmanda 2-0 kaybettiler ama 8 Mayıs saat 16.00’da Atatürk Stadında turlayabilecek güçte olduklarına inanıyor ve her iki ekibe de başarılar diliyorum.

***

Gelelim yereldeki amatöre… İzmir Amatör Süper Liginden bu sezon Bölgesel Amatör Lige (BAL) Dikili Çandarlıgücü ve Torbalıspor takımları çıktılar. Her iki ekibe de önümüzdeki sezon başarılar diliyorum. Ancak en büyük hayal kırıklığını İzmirspor’un yaşattığının altını çizmek gerek! Daha öncede değinmiştim. Koskoca İzmirspor, bugün en kötü ihtimalle TFF Profesyonel 2.Liginde mücadele etmesi gerekirken… Hayır, anlamadığım ya da anlayamadığım para problemi yok! Yönetici problemi yok! Altyapı problemi yok! Seyirci ve taraftar problemi yok! Tesis problemi yok! Eeee! Bunlardan biri varda, bizim mi haberimiz yok?

***

İzmir’in kaderi mi bu acaba? Ülkemizde futbolun ilk oynandığı kentin Süper Ligde temsilcisi yok! Kentin takımı olabilecek İzmirspor’da amatör liglerde ve ne yaptığı belli değil!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here