Hay Allah, ben burayı nereden hatırlıyorum? Tamam, buldum. O edepsiz Barolar Birliği Başkan’ını protesto ettiğim salon burası. Hani Abdullah’ı da peşim sıra salonu terkettirdiğim yer. İyi de Yüce Divan’ı niye burada kurmuşlar? Zaten bu hakimleri de hiç gözüm tutmadı. Paralelci mi nedirler? Kötü kötü bakıyorlar. Halbuki ben bunların hepsini temizlediğimi sanıyordum.
Hayır hakim bey, ben asla seçim mitingi yapmadım. Meydanlarda yalnızca TURGEV’e bağış yapılmasını istedim. Sarayımda ise minibüs şoförlerine trafik kurallarını anlattım. Muhtarlara da mahallelerini temiz tutmalarını öğütledim.
Bunun böyle olacağı belliydi. Ahmet’e o kadar anlattım. Bir türlü anlamadı. O’nun işini ben yapmak zorunda kaldım. Şimdi ayıkla pirincin taşını. Adamlar nereden nereye geldi. Ben 400 istiyordum, onlar 413’ü buldu. Bak şu Allah’ın işine, bari 412’de kalsalardı. Hiç değilse sarayımda kalırdım. Bir de sarayımı solcu ateist ODTÜ’ye vermişler. Bin liralık kadehler onların ne işine yarayacak ki? Onun yerine makaracı vatandaşı alsalardı. Hiç değilse derslerde çikolata kutularından dolar çıkarmanın yollarını öğretirdi. Yanına 16 askeri de kostümleriyle birlikte alırlardı. Okulun tiyatro koluna önemli bir katkı sağlanırdı.
Yahu hiç kimseden çıt çıkmıyor. Nerede benim ateşli taraftarlarım? Hani şu bana (Balım) diyen adam ne yazmış bakalım. O da ne (Demokrasi bütün kurallarıyla işliyor ) demiş. Tüüü yazıklar olsun, zaten onun bakışlarını hiç beğenmiyordum. Gözlerini devire -devire konuşuyor. 12 Eylül’de de Evren’e methiyeler düzen bu adam değil miydi?
Peki hani bana aşık olan bir adam vardı. O ne diyor bu işlere acaba? Şimdi tam bana sahip çıkmasının zamanı. Ne? O da gazetesinde (Şimdi Söz Yargının) manşeti mi atmış? Zaten onun güvenilir bir adam olmadığını biliyordum. Eski solcu olduğunu söylemişlerdi.
Ya jöleli danışman. Çift tabanca, 200 de mermi… Ne? Seçim sonuçlarını öğrenince hepsini havaya mı sıkmış. Tahmin etmeliydim. Zaten dönerek gelmişti, dönmeye devam ediyor…
Peki bindirilmiş kıtalarım nerelerde? Meydanlara topladığım kitleler nereye gitti. Haydaa onlar da yeni iktidarı mı kutluyorlar. Olamaz bu kadarı da fazla.
Hakim beyler fazla üzerime gelmeyin, bunalıyorum.Şimdi bayılacağım.
Üfff kan-ter içinde kalmışım. Çok şükür rüyaymış. Aslında rüya değil bir kabus. Ama son bir haftadır aynı kabusu görüyorum. Geceleri uyumasam mı acaba?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here