İZMİRSPOR’un önceki gün yapılan kongresinde Kamil Ersan’la girdiği başkanlık yarıyını 101 oya karşılık, 155 oyla kazanarak üçüncü kez koltuğa oturan Emin İşletir, aynı gün U19 takımının Türkiye şampiyonluğu ile çifte sevinç yaşadı. “Kongreyi İzmirspor kazandı, camia bütünleşti” diyen Başkan İşletir, Denizli’deki final maçında Mersin Akdeniz Belediyespor’u 3-0 yenerek şampiyon olan U19 takımının kendilerini sevince boğduğunu söyledi. İzmirspor, 135 takım arasından sıyrılarak zirvede yer almayı başardı.
Son olarak 1993 yılında yine kendi başkanlığı döneminde altyapıda Türkiye şampiyonluğu yaşadıklarını hatırlatan Emin İşletir, “Bu sevinç yıllar sonra yine bizim dönemimize nasip oldu. Altyapımızla ses getirmeye devam edeceğiz. A Takım’a daha fazla oyuncu çıkarıp, profesyonel liglere döneceğiz” dedi. Amatör kategorisinde şampiyon olan Şimşek’in, İnciraltı Tesisleri’nde yaşanan soyunma odası sorununun çözülmesi halinde akademi statüsünde yarışacağı öğrenildi. Taraftarlar U19 takımını tezahüratlarla karşıladı.

TSYD ve Altınordu şampiyonluğu kutladı

İzmirspor’un kazandığı şampiyonluk sonrasında Türkiye Spor Yazarları Derneği İzmir Şubesi de bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Bahri Okumuş imzalı açıklamada, “ Denizli’de oynanan 19 Yaş Altı Türkiye Futbol Şampiyonası finallerinde 135 rakibinin arasından sıyrılarak kupayı kaldıran İzmirspor U-19 Takımı’nın Şampiyonluğu’nu büyük bir mutlulukla öğrendik. Tüm İzmir’e bu büyük gururu yaşatan başta yönetim kurulunuz olmak üzere, İzmirspor’un genç yıldızlarını, teknik heyetini, zaferde emeği geçen herkesi ve İzmirspor camiasına en içten dileklerimizle kutlar, başarılarınızın devamını dileriz” denildi. Altınordu kulübü de resmi sitesinden yaptığı açıklamada lacivert beyazlıları kutladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here