İzmir Büyükşehir Belediyesi, saatte 1200 yolcu taşıyacak Balçova Teleferik Tesisleri’nin hizmete açılması için son işlemleri de tamamlamak üzere

Uzun yıllar İzmir’in simgeleri arasında yer alan ancak Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nin “kullanılması sakıncalı” raporu sonrasında hizmete kapatılan Balçova Teleferiği’ni baştan sona yenileyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, tesisi hizmet açmak için son işlemlerin tamamlanmasını bekliyor.

DENETİMLER SÜRÜYOR
İzmir’e tekrar kazandırılan modern tesisin “gökkuşağı” renklerindeki kabinleri ile yüklü ve yüksüz test sürüşleri tamamlandı. Olumlu sonuçlanan testlerin ardından uluslararası bağımsız sertifikasyon kuruluşları ile makine ve elektrik mühendisleri odalarının inceleme ve denetimleri devam ediyor. İncelemelerin tamamlanmasının ardından teleferik tesisleri hizmet vermeye başlayacak.

12 MİLYON TL’YE MAL OLDU
AB standartlarına uygun olarak yeniden tasarlanan ve saatte 1200 yolcu taşıyacak olan Balçova Teleferik Tesisleri, çok daha güvenli ve daha modern bir şekilde dizayn edildi. Her biri gökkuşağının bir renginde olacak şekilde tasarlanan 20 adet 8’er kişilik kabinlerde yolculuk süresi 2 dakika 42 saniye olacak. Tesis 12 milyon TL’ye mal oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here