Fenerbahçe Spor Kulübü’nün İzmirli atletleri Emel Şanlı 400 metre engelli, Ecem Çalıhan da uzun atlama dalındaki başarılarıyla gözünü 2016 Rio Olimpiyatları’na dikti

Levent ARIÖZ / Türk Atletizmine yaptığı yatırımla sporun sadece futboldan ibaret olmadığını gösteren Fenerbahçe’nin İzmirli sporcuları Avrupa ve Dünya çapındaki başarılarıyla dikkat çekiyor. 400 metre engellide Avrupa ikincisi, 100 metrede de bronz madalya sahibi olan Emel Şanlı ve uzun atlamada Türkiye rekorunu 6.05’le kırarak Temmuz ayındaki Dünya Yıldızlar Şampiyonası’na katılma hakkı kazanan Ecem Çalağan antrenmanlarına Atatürk Spor Kompleksi Seha Aksoy Atletizm Pisti’nde hazırlanıyor. İki başarılı sporcunun antrenörlüğünü yapan deneyimli çalıştırıcı Hakan Beceren, Emel ve Ecem’in İzmir’in parlayan incileri olduğunu belirtti. 1993 doğumlu Emel’in Türk atletizminin yeni yüzü olacağını belirten Beceren, “Emel şu anda 2016 Rio olimpiyatları için aday sporcular listesinde. Hedefimiz tabii ki olimpiyatlar. Ama Rio’ya giden yolda aşmamız gereken şampiyonalar var. Öncelikle Temmuz ayı içinde Estonya’da yapılacak Avrupa şampiyonasına katılacağız. Orada hedefimiz altın madalya. Umut ediyorum Emel gelecek yıl İzmir ve Fenerbehçe’nin göğsünü Brezilya’da kabartacaktır” dedi.

Yaşı küçük derecesi büyük

Ecem Çalağan’ı ise geleceğin yıldız atleti olarak gören Beceren, “Ecem’in yaşı küçük ama yaptıkları çok büyük. 1998 doğumlu atletimiz uzun atlamada yıllardır kırılamayan Salon Türkiye rekorunu 6. 05’lik derecesiyle geçti. Şimdi Temmuz ayında Kolombiya’da düzenlenecek Dünya Yıldızlar Şampiyonası’na odaklandık. Ecem’in de 2016 Rio Olimpiyat barajını geçebilmesi için sonuna kadar zorlayacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here