İzmirspor’un pazar günkü genel kurulu öncesi konuşan başkan adayı Kamil Ersan “İzmir sporuna kavuşacak” sloganıyla tüm kentin sahipleneceği kurumsal, sempatik bir takım yaratacaklarını ifade etti

İzmir’in Cumhuriyet’le yaşıt köklü kulübü İzmirspor’un pazar günkü Olağan Genel Kurulu öncesi başkan adaylarından Kamil Ersan, yönetim kurulu üyeleriyle basın toplantısı düzenledi. Ersan ve çalışma arkadaşları Ali Koyuncuoğlu, Hakan Yıldırım ve Kadir Öz seçim yarışı öncesi vaatlerini kamuoyuyla paylaştı. Kamil Ersan “İzmir sporuna kavuşacak” sloganıyla tüm kentin sahipleneceği kurumsal, sempatik bir takım yaratacaklarını ifade etti. Ersan ve yönetiminin projelerinden satır başları şu şekilde:

Sportif direktörlük geliyor
Sportif direktörlük ve teknik direktörlük müessselerini kurumsal bir kimlikle birlikte kulübe kazandıracağız. Kulüp artık menajerlerin elinde oyuncak almayacak. Transfer politikalarındaki yanlışlıklar minimum düzeye indirilecek.

Altyapı’ya Avrupa ayarı
Altyapı kulübün finansal dengelerinin, pozitif gelir ve gider dengelerinin yaratılması için en önemli kaynaklardan birisidir. Altyapıyı Avrupa seviyelerine getirip, bilimsel ve hukuki verilerle donatarak, yönetim için çok büyük sorumluluk alanı oluşturulacaktır.

Adım adım kurumsallaşma
Başkana dayalı ilkel sistemin dışına çıkılacak. Yöneticilerin toplumda nüfuz oluşturma çabalarına hizmet etmeyen bir yapı muhakkak gerçekleştirilecektir. Kulübe denetlenebilirlik, hesap verilebilirlik imkanı sağlanarak, “Kol kırılır yen içinde kalır” anlayışı ortadan kaldırılacak.

1 yıl içinde 8 yeni branş
Spor Okullarında her yaş kategorisi olmak üzere akademik kariyeri olan hocalar “spor ve fiziksel etkinlikler” dersi verecek. Dersler için İnciraltı Tesisleri’nin atıl vaziyette duran kapalı salonu yenilenerek derslere uygun hale getirilecek. 1 yıl içinde masa tenisi, badminton, yüzme , atletizm, jimnastik, tenis, plates, fitness, BESYO hazırlık şubelerini açacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here