CHP’li Türmen, Davutoğlu’nun İzmir mitinginde yüzde 50’nin üstünde oy istemesine tepki olarak ‘İzmir’e karşı düşmanca bakarak, ahlaksız yakıştırması yapanlara İzmirliler neden oy versin” dedi

Umut KARAKOYUN / AKP’nin İzmir’deki mitingine CHP cephesinden tepki geldi. CHP’nin İzmir Milletvekili Rıza Türmen, Başbakan Ahmet Davuoğlu’nun ana muhalefet partisine yönelik sözlerini eleştirdi.

“İktidar partisinin İzmirle frekansları tutumadı” diyen Türmen, AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in İzmir’e dair ‘notlarını’ hatırlattı. CHP’li vekil; “Onlara göre İzmir’in yarısı var. bu nedenle yüzde 50 oy istiyorlar. Kendi gibi görmeyen, kendi gibi olmadığı için İzmir’e karşı düşmanca bakan, onlar açık giyinirler, ahlaksız bunlar, gibi laflar söyleyenlere İzmir neden oy versin? İzmir’in doğru bildiğine oy vereceğini biliyorum ama AKP’ye oy vermeyeceğine eminim” dedi.

HALK SADECE ONLAR DEĞİL

Halkın yalnızca AKP’ye oy verenlerden oluşmadığını vurgulayan Rıza Türmen, şunları dile getirdi: “İzmir’i AKP’lileştirmek değil bütün Türkiye’yi İzmirleştirmek gerekiyor. İzmir aslında bir Türkiye modeli. Sadece hayat tarzı değil değerleri ile bir model. Türkiye’nin her yerinden gelen insanlar burada bir potada eritiliyor. Herkes İzmirli oluyor. İzmir aynı zamanda çağdaşlaşma, birlikte yaşama modeli. Onların amacı ‘biz acaba İzmir’i AKP’lileştirebilir miyiz’. İzmirli seçmenin tepkisi bunlara. Halk size oy verenden ibaret değil. Başbakan ile bizim ayrıldığımız nokta burası. Onlara göre millet yalnızca AKP’ye oy verenlerden oluşuyor. Peki AKP’ye oy vermeyenler nedir? Onlar düşmandır, teröristtir, paraleldir. Kimin hesap bilip kimin bilmediği Türkiye’nin Ortadoğu politikası gösteriyor. Ortadoğu politikası hesap bilmeyen kişiler tarafından yürütülen bir politika ve sonunda Türkiye’yi batağa sapladılar. Bu ne kadar hesap bildiklerini açığa çıkarıyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here