Önümüzdeki sezon 2.Lig’de mücadele edecek Bucaspor, madi sıkıntılarını aşmak için çalışıyor. Yönetim Batuhan ve Emrecan’ı satıp maddi kaynak elde etmek istiyor. İki futbolcunun bonservis bedeli olarak 1.8 milyon TL fiyat biçildi

PTT 1. Lig’den düşen Bucaspor, 2 oyuncusu Batuhan ve Emrecan’ı satma kararı aldı. Eski yabancı futbolcularına olan borçları yüzünden 2 yıl transfer yasağı bulunan sarı lacivertli ekipte yönetimin altyapıdan yetişen 2 oyuncudan sağlanacak gelirle gelecek sezonun bütçesini oluşturmak istediği belirtildi. Yönetimin 20 yaşındaki sol bek Batuhan için 1 milyon, 24 yaşındaki stoper Emrecan için de 800 bin TL bonservis bedeli biçtiği bildirildi. Çeşitli yaş kategorilerinde 12 kez milli formayı giyen Batuhan’ın Süper Lig ekiplerinin radarında olduğu ifade edildi.

Futbol Şube Sorumlusu Erkan Çimen, transferde hem kulübün hem de futbolcuların çıkarlarını dikkate alarak hareket edeceklerini söyledi, “Batuhan ve Emrecan, Futbol Akademisi’nin yetiştirdiği, gelecek vaad eden 2 oyuncu. İstediğimiz şartlar oluşursa, gençlerin önünü tıkamamak için transferlerine onay verebiliriz” dedi. Öte yandan teknik direktör Levent Eriş’le 2’nci Lig’de de yola devam etmek isteyen Başkan Çetin Kayışlı’nın tecrübeli teknik adama düşünmek için yarına kadar süre verdiği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here