Türkiye Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İsmail Sivri’nin adını gelecek nesillere taşımak amacıyla İGC tarafından düzenlenen İsmail Sivri 6. Çocuk Öyküleri Yarışması sonuçlandı

YARIŞMAYA İzmir başta olmak üzere çeşitli illerden 112 öğrenci katıldı. İlk, orta ve lise olmak üzere üç kategoride düzenlenen yarışmada, 11 öğrenci derece aldı. Yazarlarımız Muzaffer İzgü, Hidayet Karakuş, Hüseyin Yurttaş, Mavisel Yener, Yunus Bekir Yurdakul, Eşref Karadağ ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen’den oluşan seçici kurul, İzmir Gazeteciler Cemiyeti merkezinde son değerlendirmeyi yaparak dereceye girenleri açıkladı.

YARIŞMAYI KİMLER KAZANDI?

9-10 yaş ilköğretim öğrencilerinin katıldığı 1. kategoride; İzmir Müdafa-i Hukuk İlkokulu öğrencisi Melek Doğakekilli birinci olurken, İzmir Ödemiş Üçkonak İlkokulu öğrencisi Ahmet Burak Topuz da Özendirme Ödülü’ne layık görüldü. Bu kategoride ikinci ve üçüncülük ödülü verilemedi. 11-13 yaş ortaokul öğrencilerinin katıldığı 2. kategoride; İstanbul Mimar Sinan İmamhatip Ortaokulu öğrencisi Gökçe Canbaz birinci, İstanbul Tarih Koleji’nden Elif Naz Kurt ikinci, İzmir Özel Türk Koleji’nden Janset Eliz Taş üçüncü oldu. Bu kategoride Aydın Ü. Naci Akdoğan Ortaokulu öğrencisi Nur Banu Konuk da Özendirme Ödülü’ne layık görüldü. 14-17 yaş lise öğrencilerinin katıldığı 3. kategoride de İzmir Balçova Anadolu Lisesi Öğrencisi Eda Elçin Erden birinci, İzmir Tire Öğretmen Melahat Aksoy Anadolu Lisesi öğrencisi Özge Dilan Berberoğlu ikinci, aynı okuldan Rabia Tutkun ise üçüncü oldu. Bu kategoride; İzmir Tire Öğretmen Melahat Aksoy Anadolu Lisesi öğrencisi İlayda Özgürdal Özendirme Ödülü’ne, İzmir Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencisi İlkim Sözer Seçici Kurul Özel Ödülü’ne ve İzmir Balçova Anadolu Lisesi öğrencisi Ekin Deniz Doğan da İzmir Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü’ne layık görüldü.

ÖDÜLLER 13 HAZİRAN’DA

İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen İsmail Sivri 6. Çocuk Öyküleri Yarışması’nda birinciler dizüstü bilgisayar, ikinci ve üçüncüler tablet bilgisayar, özendirme ve jüri özel ödülü olarak da kazananlara fotoğraf makinası verilecek. Yarışma’nın ödül töreni, İGC yönetimi, jüri üyeleri, dereceye giren öğrenciler ve öğretmenlerinin katılımıyla 13 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 11:30’da İzmir Gazeteciler Cemiyeti Karataş Basın Lokali’nde gerçekleştirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here