Geçtiğimiz gün Milli Eğitim Bakanlğı’nca öğrencilere bilgisayar dağıtım töreni vardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan törende gençlere hitap etti… Bilgisayarın nimetlerini anlattı.
Gençlere bilgisayar vermeye bir itirazım yok ama yasakları unutmamak gerek.
Facebook, Twitter, Youtube gibi siteler sık sık engelleniyor. Hükümet kendi hazırladığı yasayı hiçe sayıp, zararlı bir içerik durumunda yalnızca içeriğin linkini değil, bütün siteyi engelleme yoluna gidiyor.
Bu engelleme insan hakları bakımdan da sakıncalı.
Bu engellemelere karşı CHP yeni bir uygulmayı hayata geçiriyor
CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Erdal Aksüngerin bu konuda yaptığı açıklamayı aynen alıyorum;
Buna göre toplu engellemelere karşı, vatandaşlarımızın bilgiye erişimini güvence altına almak için CHP, bir proxy (vekil) sunucu oluşturmuştur. Tüm vatandaşlarımız her zaman bu proxy sunucuyu kullanarak sosyal paylaşım sitelerine erişebilir. Bu aşamada proxy sunucumuz yalnızca sosyal paylaşım sitelerine erişim sağlamaktadır. Proxy sunucumuzun adresi, “proxy.chp.org.tr”, port numarası “2015” şeklindedir. Internet Explorer için ilgili ayar aşağıda görüldüğü gibi girilecektir.

1) Control Panel’de (Denetim Masası), Internet Options (Internet Seçenekleri) menüsünde, Connections (Bağlantılar) sekmesinde LAN Settings (Yerel ağ ayarları) düğmesi tıklanacak.
2) Açılan pencerede, Proxy server (Vekil sunucu) alanında “Use a proxy server for your LAN” (Yerel ağınız için bir vekil sunucu kullanın” kutusu işaretlenecek.
3) Address (Adres) alanına proxy.chp.org.tr, Port (Kapı) alanına 2015 yazılacak ve işlem tamamlanacak.
İnternette iyi gezintiler, hoşça kalın dostlar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here