Çeşmeli 300 genç, ilçedeki plajların temizliğinin sağlanması için başlatılan projeye destek verdi. Gençler el birliğiyle Ilıca Plajı’nı temizledi

İzmir’in Çeşme Belediyesi, ilçenin doğal güzellikleri ve çevre temizliğinin korunması için örnek bir çalışma başlattı. Bölgedeki ilkokul ve ortaokul yönetimlerinin işbirliğiyle yapılan çalışmaya, yaşları 9 ile 14 arasında değişen 300 öğrenci katıldı. Çevre kirliliğinin, atıkların doğaya salınımının azaltılarak önlenmesi hedefiyle yola çıkılan çalışmanın ilk ayağı Türkiye’nin en güzel plajlarından olan Ilıca Plajı’nda gerçekleştirildi.

TORBA TORBA ÇÖP
Çeşme Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri tarafından düzenli aralıklarla temizliği yapılan Ilıca Plajı, projeye uygun hale getirilmesi için iki gün boyunca temizlenmedi. Çeşme Belediyesi ekiplerinin plaj temizliğine katılan ve yardım eden öğrenciler, sadece iki günlük atıklarla plajın ne hale gelebildiğini gördü. Plajdan toplananların doldurduğu onlarca çöp torbası, atıldığı sırada küçük ve önemsiz olarak algılanan atıkların birleştiğinde nasıl bir çöp yığını haline geldiğini gözler önüne serdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here