İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV), 29. Uluslararsı İzmir Festivali ile dünya çapında başarı elde etmiş sanatçıları İzmirlilerle buluşturarak tüm hazıyla İzmir’i tanıtmaya devam ediyor

TARİHİ mekanları sanatla buluşturan İzmir Festivali; Efes Antik Tiyatrosu, Celsus Kütüphanesi, Efes Odeon’un yanı sıra Meryemana Evi, St. Policarp Kilisesi, Agora, Bayraklı Ören Yeri, Ana Tanrıça’nın Kenti Metropolis, Büyük İskender’in İzmir’i yeniden kurduğu Kadifekale, çağlar boyunca müzikle tedavinin başkenti olmuş Bergama Asklepion, Çeşme Kalesi ve Türkiye’nin ilk yavaş kenti Seferihisar’daki Sığacık Kalesi, Ayavukla Kilisesi ile tarihi İzmir Sigara Fabrikası ile Efes Ticaret Agorası’nı da mekânları arasına kattı.

EFES’TE JANUSZ RESİTALİ
Bu yıl Riccardo Muti yönetiminde Luigi Cherubini Gençlik Orkestrası’nın konseriyle açılışı yapılan 29. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında şimdiye kadar Itzhak Perlman ile Rohan De Silva konseri ve Ekin Dans Topluluğu Üç Mehmet’in Dansı gösterisini İzmirlilerle buluşturdu. Festival kapsamında yarın akşam ise Odeon Efes’te Janusz Olejniczak Resitali gerçekleştirilecek. 16 Haziran 2015 Salı günü gerçekleşmesi planlanan konser, saat 21:30’da başlayacak. İndirimli biletlerin 20 liradan satıldığı etkinliğin diğer biletleri 40 ve 100 liradan satışa sunuldu.

‘ORG’UN ÇILGIN VİRTÜÖZÜ
Festival kapsamında 18 Haziran Perşembe günü ise İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde; tüm dünyada org entrümanının çılgın virtüözü olarak bilinan sanatçı Cameron Carpenter sahneye çıkacak. Bu gösteriyi izlemek isteyenler ise indirimli 30 liradan satılan ve 60,100 ve 200 liradan satılan biletleri satın alarak etkinliğe katılım gösterebilir. Bu yıl festivalde, Çağdaş Seslenişler Ensemble Sagittarius Vokal Solistleri&Türk Solistler konseri, Franz Liszt Oda Orkestrası&Arkas Trio konseri, İtalya Yansımaları Consonus Ensemble konseri, Orquesta Buena Vista Social Club Adios Tour konseri, The Soul Rebels, Cenevre Büyük Tiyatrosu Balesi gibi etkinlikler de çeşitli mekanlarda sergilenecek.

FESTİVAL DESTEKÇİLERİ
29’uncu İzmir Uluslararsı İzmir Festivali’nin gerçekleşmesine bu yıl; Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Tanıtma Fonu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı, Eczacıbaşı, Polonya İstanbul ve İzmir konsolosluğu, İtalya İzmir Konsolosluğu, İsviçre İstanbul ve İzmir konsolosluğu, Public Affairs Embassy of the United States of America, Arkas, Bak Ambalaj, İzmir Ticaret Odası, Söktaş, AKG Grubu, Çimentaş Group, Enda Enerji Holding, İnci Holding, Borsa İstanbul, Kavuklar Gayrimenkul Geliştirme, Point Bornova, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, İzmir Ticaret Borsası, Ben Boru, ESBAŞ, Petkim, Tükelmat, Ogilvy Mather, Shift İzmir, Telekurye, Yaşar Holding ve Alkim Kağıt destek oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here