Menemen’in iki yakasını birleştiren ve Devrim Şehidi Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın adının verildiği kavşağın açılış töreni törenle yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Menemen Esatpaşa Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Şehit Kubilay Köprülü Kavşağı ve bağlantı yolları törenle hizmete girdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 7 milyon liraya mal olan kavşak yatırımında 44 çam ağacını kurtarmak için projede değişiklik yaptıklarını açıkladı.
Menemen ilçesinin iki yakasını birleştiren ve Devrim Şehidi Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın adının verildiği kavşağın açılış törenine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Konuşmasına, geçtiğimiz gün babası Ramiz Şahin’i kaybeden Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e baş sağlığı dileyerek başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, evlerin çok yakınından geçen bu kavşağın zor bir proje olduğunu ancak açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Başkan Kocaoğlu, 44 çam ağacını kurtarmak için projede değişiklik yaptıklarını, kavşak ve bağlantı yollarının 7 milyon liraya mal olduğunu söyledi.

ÖRT BAS EDEMEZLER
Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Bülent Delican’ın İzmir Körfezi ile ilgili twettlerine de değinen Başkan Kocaoğlu, Delican’ın öncelikle İzmirliler’e “haşhaşi” diyenden hesap sorması gerektiğini hatırlatarak, “Körfez’de iki tane süpürge aracı ile gün ışığından gün batımına kadar temizlik yapıyoruz. Kuytu yerlerde dalgayla birlikte yüzen atıklar, naylonlar birikebiliyor. Onu da gezici ekiplerimiz topluyorlar. İzmir Körfezi’nin kuytu yerlerinde böyle fotoğraflar çekilebilir. AKP İl Başkanı da böyle bir fotoğrafın altına ‘Hani Körfez’de yüzecektik?’ diye yazmış. Sen o tweeti atacağına, İzmirli’nin il başkanı olarak önce İzmirli’ye ‘haşhaşi’ diyenin peşine düşmelisin! Onun hesabını soracaksın ki, senin İzmir’de yaşadığın, İzmirli olduğun, İzmirli yaşam biçimini sindirdiğin, İzmirli’ye saygı duyduğun belli olsun. Ona göre de gidip oy isteyeceksin. Gündemi değiştirmek için Körfez’in kıyısında biriken, belki de senin adamlarının attığı çöple, manipülasyonla; İzmir’e ‘haşhaşi’ diyen kendini bilmez adamın bu davranışını örtbas edemezsin. Kimse sana bunu ört bas ettirmez. Uyanık olalım; uyanık olalım ki, ülke aydınlığa çıksın. Uyanık olalım ki, ülkenin gelir dağılımı düzelsin” şeklinde konuştu.

KOCAOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, köprülü kavşak yatırımı için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ederek, kavşağa laikliğin simge ismi Devrim Şehidi Kubilay’ın adının verilmesinden ayrıca mutluluk duyduklarını kaydetti. Konuşmaların ardından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Başkan Kocaoğlu’na Menemen vazosu ile ilçede yetişen sebzelerden oluşan bir meyve sepeti armağan etti. Esatpaşa Mahallesi sakinleri de Başkan’a teşekkür ederek çiçek sundular.

ÇOCUK OYUN ALANLARI DA VAR
Törenin ardından, Şehit Kubilay Köprülü Kavşağı ile birlikte bağlantı yolları da hizmet vermeye başladı. Köprülü kavşak, TCDD’nin şehirlerarası tren yolu hattı ile İZBAN hattının üzerinden aşarak Menemen 1211 Sokak ile Atatürk Caddesi’ni birbirine bağlıyor. Kavşak ve bağlantı yolları için 770 metrekarelik köprü, 350 metre uzunluğunda istinad duvarı, 1.2 kilometre yol ve tretuvar yapımı gerçekleştirildi. Kamulaştırma bedeli ile birlikte 7 milyon TL’ye mal olan proje kapsamında yeşil alan ve peyzaj, kaskatlı havuz, çocuk oyun alanı düzenlemesi yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here