Gençliğin Büyük Ata’ya bir sözü var;
“Türk Gençliği olarak özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin, cumhuriyetin ve devrimlerinin yılmaz bekçileriyiz.
Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığı geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize, namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milleti’ne adarız.”
Gençlik böyle söz veriyor Ata’sına. Türk gençliğinin namus ve şeref sözü başkalarının sözlerine benzemez. Gençlik her durum ve koşulda verdiği sözü yerine getirir.
İşte şimdi bu sözü yerine getirmenin tam zamanı. Oy verme hakkını kazanan her Türk genci, pazar günü sandığa koşacak, cumhuriyete, özgürlüklere, devrimlere kısacası geleceğine sahip çıkacak.
Ülkemizin nüfusunun yarısı 30 yaşın altında. 14 milyon genç seçmen bu seçimde oy kullanacak. Bunların 2,5 milyonu ilk kez sandıkla tanışacak.
Bugün her 5 gençten biri işsiz.
Gençler kendilerini geliştirecek olanaklardan, iş hayatında, sosyal alanlarda fırsat eşitliğinden yoksun. Bu iktidarın 13 yıldır dinselleştirdiği eğitim sistemi, gençleri bilgi çağından giderek uzaklaştırıyor.
Bakın CHP’nin milletvekili adayı 25 yaşındaki Elif İlhamoğlu neler söylüyor;
“Bizim geçmişimize baktığımızda ne yazık ki en güzel yıllarımızda 13 yıllık bir AKP zorbalığı var. Geçmiş deyince aklımıza harç zamları, üniversiteyi zar-zor bitirme çabalarımız geliyor. Özgecan Aslan geliyor. Ekmek almaya giderken öldürülen Berkin Elvan geliyor. Düşüncelerimizi söyledik diye yapılan zulümler, biber gazı ve TOMA’lar geliyor. Böyle bir geçmiş var ne yazık ki. Geçmişi değiştiremeyiz ama geleceği değiştirmek bizim elimizde.
Evet gençler, geleceği değiştirmek sizin elinizde. Gezi Direnişi’nde verdiğiniz ders onları çok korkuttu ama, bu dersten yeterince yararlanamadılar.
Gezi, siz gençlerin AKP iktidarınca baskı ve dayatmalarına, keyfi yönetimine, totalitarizmine karşı duruşunuzdu. Farklı gruplarınızın yan yana omuz omuza dayanışma içinde özgürlüğe, cumhuriyete sahip çıkma mücadelenizdi.
Şimdi bu mücadelenin yapılacağı alan seçim sandıkları… Pazar günü 2,5 milyon yeni genç seçmenin ve tüm gençlerin, geleceği için,cumhuriyetin değerlerinin korunması için, özgürlükler için, hukuk için, adalet için oyunu kullanması ve oyuna sahip çıkması gerekiyor.
Haydi gençler, gitmeleri için oy ver!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.